Wiadomości z Mysłowic

Niebawem ruszy remont Orła Białego

  • Dodano: 2017-08-25 15:00

Rozstrzygnięto przetarg na kompleksową modernizację ulicy Orła Białego. W ramach inwestycji planuje się remont kanalizacji deszczowej, jezdni, budowę chodnika wraz ze ścieżką rowerową oraz wymianę oświetlenia na nowe typu LED. Termin realizacji zadania zakłada się na koniec czerwca przyszłego roku. Całkowity koszt remontu to ponad 4,6 mln zł.

Ulica Orła Białego znajduje się w dzielnicy Wesoła i Krasowy, jest połączona z wyremontowaną w całości ulicą PCK. Dzięki przebudowie ul. Orła Białego nową nawierzchnię jezdni będzie miał już cały odcinek łączący dzielnice Kosztowy – Krasowy – Wesoła i obejmie ponad 1,5 km.

Modernizacja zakłada przebudowę asfaltowej jezdni i budowę chodnika z kostki brukowej wraz ze zjazdami do posesji oraz budowę ścieżki rowerowej. Przewiduje się również przebudowę kanalizacji deszczowej na całej długości ulicy. W przetargu ujęta została także wymiana oświetlenia, która zakłada montaż 52 nowych słupów oświetleniowych z ledowymi oprawami oświetleniowymi.

Inwestycję wykona konsorcjum firm JKM Sp. z o. o. z Mikołowa i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S. A. z Chorzowa.


Źródło: UM Mysłowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.