Wiadomości z Mysłowic

Niech żyje nam górniczy stan!

  • Dodano: 2017-12-05 14:15, aktualizacja: 2018-03-18 12:45

Tradycyjnie, jak co roku 4 grudnia,  spod cechowni KWK „Mysłowice-Wesoła” górnicy prowadzeni przez orkiestrę dętą wyruszyli  do kościoła Matki Boskiej Fatimskiej w dzielnicy Wesoła, by  prosić św. Barbarę swoją patronkę o bezpieczną i dobrą pracę.

Górnicze uroczystości na Wesołej rozpoczęto pod obrazem Świętej Barbary na cechowni, gdzie złożono kwiaty, a potem pod tablicami pamięci górników, którzy zginęli od wybuchu metanu. Tam delegacje górnicze zapaliły znicze. W uroczystościach poza władzami kopalni i Polskiej Grupy Górniczej uczestniczyli również przedstawiciele związków zawodowych działających na kopalni Mysłowice-Wesoła. Kwiaty złożyli także poseł RP Wojciech Król, prezydent miasta Edward Lasok, jego zastępca Grzegorz Brzoska, przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek oraz jego zastępca Wiesław Tomanek.

Orkiestra, górnicy i goście, którzy maszerowali do kościoła witani byli przez dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej nr 15 i przedszkolaków z przedszkola nr 15, a także przez uczniów szkoły górniczej na Wesołej.

Podczas uroczystej Mszy św. poświęcona została nowa figurka św. Barbary, ofiarowana przez braci górników.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.