Wiadomości z Mysłowic

Nieodpłatna Wyprawka Czytelnicza dla przedszkolaków. Dowiedz się, jak ją zdobyć!

  • Dodano: 2022-11-15 14:00

Ruszyła kolejna edycja Mała książka - wielki człowiek, skierowana do dzieci urodzonych w latach 2016-2019. Właśnie dotarły nowe Wyprawki Czytelnicze, a w nich wyjątkowa książka autorstwa Wojciecha Widłaka, pt. "Krasnal w Krzywej Czapce"!

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Nowością tegorocznej edycji są wyprawki w wersji ukraińskiej. 

Jak zdobyć wyprawkę? 

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które zapisze się do biblioteki, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Wyprawki Czytelnicze dostępne są w każdej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mysłowicach!

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Zaprasza się również dzieci z Ukrainy, na które czeka wyprawka w ich ojczystym języku! Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny!  Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę na start! Pamiętaj, że miłość do książek jest prezentem na całe życie!

Kampania realizowana jest przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nieodpłatna Wyprawka Czytelnicza dla przedszkolaków. Dowiedz się, jak ją zdobyć! / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również