Wiadomości z Mysłowic

Nietrzeźwy poranek na ulicach Mysłowic. Kierujący zostaną ukarani

  • Dodano: 2023-06-13 06:30, aktualizacja: 2023-06-12 21:26

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali działania prowadzili wczoraj rano działania "Trzeźwość".

Mundurowi zakończyli jazdę 3 kierujących samochodami i jednego rowerzysty, którzy nie powinni wsiadać w tym dniu za kierownicę. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Akcja "Trzeźwość" prowadzona jest przed mundurowych cyklicznie. Funkcjonariusze organizują punkty kontrolne w różnych miejscach Mysłowic, gdzie poddawany badaniu jest niemal każdy przejeżdżający kierowca.

Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Podczas porannych działań, mundurowi zakończyli dalszą jazdę czterech kierujących, którzy nie powinni w tym dniu wsiadać za kierownicę.

Policjanci zatrzymali 2 osoby w stanie nietrzeźwości i 2 osoby w stanie po użyciu alkoholu

O godzinie 5:50 na ulicy Imielińskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego Hyundaiem 43-letniego mieszkańca Mysłowic, którego wynik alkoholu w organizmie wskazał 0,75 promila. 

Kilkanaście minut później  na ulicy Janowskiej do kontroli został zatrzymany kierujący Volkswagenem 57-letni mieszkaniec Mysłowic, którego wynik  alkoholu w organizmie wskazał 0,25 promila.

Kolejny nieodpowiedzialny 34-letni kierujący został zatrzymany do kontroli o godzinie 7:37 na ulicy Leśnej. Mężczyzna prowadził swój pojazd, mając promil alkoholu w organizmie.

Ostatni tego poranka kierujący w stanie po użyciu alkoholu został zatrzymany o godzinie 7:41 na ulicy Górnośląskiej. Kierujący rowerem 36-latek, zamieszkały w Mysłowicach miał w organizmie 0,4 promila alkoholu. 

O losie kierujących samochodami zadecyduje sąd, rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również