Wiadomości z Mysłowic

Czerwcowy długi weekend na mysłowickich drogach. Co się działo?

  • Dodano: 2023-06-13 06:15, aktualizacja: 2023-06-12 21:14

Kolejny długi weekend był jak zwykle czasem wytężonej służby policjantów.

Mundurowi dbali o bezpieczeństwa na drogach, a także kontrolowali przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. W trakcie minionego weekendu doszło do jednego wypadku, w którym ranne zostały dwie osoby, doszło też do 9 kolizji. Stróże prawa zatrzymali też sześciu kierujących, którzy spożywali wcześniej alkohol.

Podsumowanie weekendu

Podczas tegorocznego długiego czerwcowego weekendu, tak jak w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców czuwały zwiększone siły Policji.

Na drogach można było spotkać większą liczbę patroli drogówki przeprowadzających kontrole drogowe. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa zatrzymali w sumie 135 kierowców, którzy popełnili wykroczenie. Najczęstszym wykroczeniem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W trakcie długiego czerwcowego weekendu doszło do jednego groźnego wypadku, na autostradzie A4, kierująca fordem nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na tył BMW. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne. 

Nie obyło się niestety bez pijanych kierowców. W trakcie długiego weekendu policjanci zatrzymali 4 kierujących samochodami pod wpływem i 1 po użyciu alkoholu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również