Wiadomości z Mysłowic

Patrz w lusterka. Wspólne działania Policji, Grupy Motocyklowej i Straży Miejskiej

  • Dodano: 2023-05-17 09:00

W ubiegłą niedzielę na ul. Obrzeżnej Zachodniej mysłowiccy policjanci, strażnicy miejscy oraz członkowie Mysłowickiej Grupy Motocyklowej przeprowadzili działania profilaktyczne "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie!".

Celem działań było przypomnienie kierującym samochodami o rozpoczynającym się sezonie motocyklowym oraz zaapelowanie o wzajemny szacunek na drodze.

W ubiegłą niedzielę na ulicy Obrzeżnej Zachodniej policjanci, strażnicy miejscy oraz przedstawiciele Mysłowickiej Grupy Motocyklowej przeprowadzili działania "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie!". Celem działań było promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w związku z rozpoczynającym się sezonem motocyklowym. Policjanci przypominali kierowcom samochodów, by Ci zwracali uwagę na motocyklistów, tak by każdy bezpiecznie dojechał do celu. Motocyklistom przypomniano, że droga publiczna to nie miejsce na wyścigową rywalizację, a także by poruszali się po niej z szacunkiem dla innych użytkowników i zgodnie z zasadami ruchu drogowego. 

Kierującym samochodami przypominamy o rozpoczętym sezonie motocyklowym, który wymaga od nich zwracania uwagi na słabiej widocznych i chronionych motocyklistów. Natomiast kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii. - apelują policjanci.

Do motocyklistów apelujemy o wyobraźnie i rozważną jazdę, natomiast kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle spoglądali w lusterka swoich pojazdów. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również