Wiadomości z Mysłowic

Policjanci apelują o bezpieczne powroty z wakacji

  • Dodano: 2018-08-29 07:45, aktualizacja: 2018-08-29 08:00

Wakacje powoli dobiegają końca. Wszyscy podróżujący mają ten sam cel - bezpieczny powrót z wakacji. Bądźmy ostrożni! Niech wzmożona czujność i zdrowy rozsądek towarzyszą nam podczas drogi powrotnej z letniego wypoczynku. Nadmierny pośpiech, brawura, zmęczenie, roztargnienie, rutyna to tylko niektóre czynniki sprzyjające nieszczęśliwym wypadkom.

Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Kierowco! Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Staraj się przewidywać sytuacje, jakie mogą cię zastać na drodze. Bądź czujny. Nie pozwól się zaskoczyć rutynie. Dostosuj prędkość jazdy do warunków drogowych. Pamiętaj o elementarnych zasadach ruchu drogowego: stosowanie się do znaków  i sygnałów drogowych, zapinanie pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci w fotelikach, jazda z włączonymi światłami, niedopuszczanie do nadmiernego zmęczenia za kierownicą.

Jeżeli jedziesz rowerem, pamiętaj: rower musi być prawidłowo wyposażony - czerwone światło z tyłu oraz pulsujące światło barwy białej z przodu, sprawny hamulec oraz dzwonek. Powinieneś posiadać także kask oraz elementy odblaskowe takie jak kamizelka lub opaska. To znacznie zwiększa Twoje bezpieczeństwo podczas jazdy jednośladem.

Jeżeli poruszasz się pieszo, szczególnie po zmierzchu, koniecznie zakładaj kamizelkę odblaskową lub inny element odblaskowy. Stajesz się wtedy lepiej widoczny i zwiększasz swoje bezpieczeństwo! Pamiętaj, że gdy nie ma chodnika i korzystasz z pobocza lub jezdni masz obowiązek poruszania się lewą stroną drogi, tak aby nadjeżdzające pojazdy widzieć przed sobą.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również