Wiadomości z Mysłowic

Policjanci apelują o prawidłowe oznaczenie swoich posesji

  • Dodano: 2020-12-15 09:45

Prawidłowe i widoczne oznakowanie posesji jest bardzo ważne.

Nierzadko zdarza się, że policja, pogotowie czy straż pożarna szuka posesji przez kilka minut, ponieważ właściciel czy też administrator nie dopełnił obowiązku umieszczenia numeru. W przypadku ratowania życia i zdrowia ludzkiego każda minuta ma znaczenie. Dlatego przypominamy właścicielom o obowiązku oznakowania posesji.

Właściwe oznakowanie posesji ma szczególne znaczenie w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek oraz służb ratunkowych. Właściciele nieruchomości nie są w pełni świadomi konsekwencji. Brak tabliczki z numerem porządkowym budynku może zdecydowanie wydłużyć czas oczekiwania na interwencję Policji bądź przyjazd karetki pogotowia. Często zdarza się bowiem, że policjanci, ratownicy medyczni lub strażacy błądzą po terenie, pytając o konkretny adres wezwania. Tym samym tracąc bezcenny czas, który może uratować czyjeś życie.

Prawidłowe oznaczenie budynku, to ustawowy obowiązek właściciela każdej nieruchomości

Tabliczka z numerem porządkowym powinna znajdować się w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

Przypominamy! Niedopełnienie obowiązku oznakowania obiektu stanowi wykroczenie z art. 64 kodeksu wykroczeń i zagrożone jest karą grzywny do 250 zł. Właściwe oznaczenie numerem porządkowym posesji ma istotny wpływ na bezpieczeństwo Twoje jak i Twoich najbliższych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.