Wiadomości z Mysłowic

"Kręci mnie bezpieczeństwo" - spotkania policjantów z młodzieżą

  • Dodano: 2020-07-06 07:45, aktualizacja: 2020-07-06 10:29

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci z mysłowickiej komendy spotykają się z mysłowicką młodzieżą.

W trakcie prelekcji mundurowi przekazują cenne wskazówki dotyczące sposobów reagowania w sytuacjach zagrożenia i bezpieczeństwa w czasie trwających wakacji.

Mysłowiccy policjanci wspólnie z Mysłowickim Ośrodkiem Kultury w Mysłowicach przeprowadzili pierwsze zajęcia wakacyjne dla dzieci w ramach „Akcji lato w mieście”. Spotkanie odbyło się na świeżym powietrzu, w filii MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7, a na spotkanie z młodzieżą stawili się policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Zaproszeni goście w niebieskich mundurach przypomnieli zebranym o zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych oraz o właściwej postawie w kontaktach z osobami obcymi. Stróże prawa, uczestnikom półkolonii zwrócili również szczególną uwagę, na zagrożenia jakie mogą ich spotkać w "sieci".

Podczas przeprowadzonych rozmów zostały przypomniane także numery telefonów alarmowych oraz sposoby reagowania w sytuacji, gdy inna osoba potrzebuje pomocy.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji i chętnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie wszystkim wręczono elementy odblaskowe, ulotki z ważnymi wskazówkami na czas wakacji oraz życzono udanych wakacji.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również