Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Pościg ulicami Mysłowic za pijanym kierowcą

  • Dodano: 2017-11-13 13:15

W sobotę 11 listopada, około godziny 1:00 na ul. Katowickiej policjanci z mysłowickiej drogówki dali sygnał kierującemu pojazdem Chrysler do zatrzymania. Kierujący tym autem mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyśpieszył.

Zaczął uciekać głównymi ulicami Mysłowic, łamiąc przepisy ruchu drogowego i stwarzając niebezpieczeństwo dla innych. Mundurowi włączyli sygnały dźwiękowe oraz świetlne i ruszyli w pościg. Do zgłoszonego pościgu włączyli się również inni policjanci, którzy w tym czasie pełnili służbę na terenie miasta. Pojazd ostatecznie zatrzymał się na ul. Armii Krajowej, a meżczyzna nim kierujący usiłował oddalić się pieszo. Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez mysłowickich mundurowych. Okazał się nim być 37-letni mieszkaniec Mysłowic.

Po zatrzymaniu policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Jak się okazało, wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u kierowcy Chryslera wykazał blisko 2,5 promila alkoholu. Zatrzymany 37-latek z Mysłowic odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej – za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, poza tym odpowie za szereg innych wykroczeń oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.