Wiadomości z Mysłowic

Przedszkole, szkoła podstawowa i MOK przejdą termomodernizację

  • Dodano: 2017-06-09 07:45, aktualizacja: 2017-06-08 12:15

Urząd Miasta Mysłowice ogłosił przetarg na termomodernizację trzech budynków użyteczności publicznej tj. Przedszkola nr 8 (P8), Szkoły Podstawowej nr 14 (SP14) i Mysłowickiego Ośrodka Kultury (MOK) filia w Brzezince.

Na modernizację budynków P8 i SP 14 miasto pozyskało ponad 1,8 mln zł dotacji ze środków unijnych. Ponadto złożony został wniosek o dofinansowanie remontu budynku MOK. Termin realizacji wszystkich inwestycji planowany jest na koniec sierpnia 2018 roku.

W ramach modernizacji zaplanowano przede wszystkim prace związane z dociepleniem budynków, takie jak m.in.: docieplenia ścian i dachów, wymianę parapetów i rur spustowych, wymianę drzwi, okien oraz balustrad. Ponadto w budynkach przedszkola i MOK na potrzeby ich ogrzewania planuje się przebudowę kotłowni z węglowej na gazową oraz remont części sanitariatów.

Dodatkowo inwestycje przewidują wykonanie instalacji elektrycznej podgrzewania rynien i spustów rynnowych oraz instalacji odgromowej, a ponadto wykonanie drenażu wód gruntowych odwadniających fundamenty wraz z przepompownią odprowadzającą wodę.

Remonty budynków przyczynią się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza na terenie miasta, jak również znacznie obniżą koszty związane z ogrzewaniem.

Na chwilę obecną zostały złożone trzy wnioski dotyczące dofinansowania termomodernizacji budynków należących do miasta tj. Przedszkoli nr 1 i 16, Szkół Podstawowych nr 5 i 10, Placówki nr 2 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Pocztowej 20, MOK oraz budynku mieszkalnego przy ul. Reja 18A. Łączna kwota wnioskowanego dofinansowania to ponad 8 mln zł.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.