Wiadomości z Mysłowic

Remonty sal i nowy sprzęt w Mysłowickim Ośrodku Kultury

  • Dodano: 2017-11-08 16:15, aktualizacja: 2017-11-08 18:16

Sala Małych Form znajdująca się w Mysłowickim Ośrodku Kultury (MOK) przy ul. Grunwaldzkiej 7 przechodzi gruntowny remont. Oprócz niej modernizowane są również klatka schodowa oraz przylegający do sali hol. Ponadto niebawem do sali widowiskowej trafi nowy sprzęt, a ona sama zostanie odświeżona. To wszystko dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Ministerstwa Kultury oraz środkom przekazanym przez Urząd Miasta Mysłowice.

Remonty sal Mysłowickiego Ośrodka Kultury odbędą się dzięki otrzymanej przez instytucję dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 184 tys. zł, przy wkładzie własnym, przekazanym przez Urząd Miasta, w wysokości ponad 64 tys. zł. W ramach projektu gruntowny remont przejdzie Sala Małych Form, której wystrój nie zmienił się od lat 70.

Sala zyska m.in. nową instalację elektryczną, mocno unowocześni się także estetyka tego miejsca. Ministerialna dotacja pozwoli także na doposażenie Sali Widowiskowej, w której pojawi się dodatkowy sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy. Sala zyska nowy blask dzięki odświeżonym fotelom i wykładzinom oraz nowym kotarom. Ponadto dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Mysłowice, w kwocie 40 tys. zł, odnowiona zostanie także klatka schodowa i korytarz prowadzący do Sali Małych Form.

Warto wspomnieć, że to nie jedyne prace remontowe odbywające się w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Od września br. trwa także termomodernizacja filii MOK na Brzezince, czyli dawnego Kina Znicz. Budynek zostanie ocieplony, dzięki czemu poprawi się również estetyka jego elewacji. Dodatkowo w ramach remontu zostanie wymieniona m.in. stolarka okienna, a także system centralnego ogrzewania.

Zakończenie prac termomodernizacyjnych na Brzezince planowane jest na wrzesień 2018 roku, natomiast nowe oblicze sal MOK-u przy ul. Grunwaldzkiej 7 ujrzymy już pod koniec 2017 roku.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.