Wiadomości z Mysłowic

Rozstrzygnięto przetarg na remonty średnie dróg

  • Dodano: 2017-07-21 07:45, aktualizacja: 2017-07-20 12:37

Urząd Miasta Mysłowice rozstrzygnął przetarg na wymianę nawierzchni w ramach remontów średnich dróg. Inwestycja zakłada odcinkową modernizację 15 ulic i chodników.

Koszt realizacji zadania to ponad 8,5 mln zł. Planowany termin wykonania to koniec października br.

Postępowanie przetargowe podzielone było na dwie części: pierwszą - północną i drugą - południową. Cześć północna obejmie ulice: Batorego, Brzęczkowicką, Miarki, Obrzeżną Północną, Stadionową, Stalmacha i Staszica, cześć południowa natomiast: Al. Spacerową, Boczną, Długą, Dzióbka, Gagarina, Morgowską, Murckowską i Sienkiewicza.

Remonty odpowiednio wykonają firmy – część pierwszą konsorcjum firm „ROMUS” i „DIORYT” z Katowic za blisko 4,8 mln zł, część drugą Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S. A. z Chorzowa za ponad 3,7 mln zł,.

Remont średni to wymiana nawierzchni jezdni na całej jej szerokości i odpowiednio długim odcinku. Taka inwestycja pozwala na szybką poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy, wykonywana jest z reguły na tych ulicach, gdzie pełny remont nie jest potrzebny bądź jeszcze nie jest możliwy, np. z powodu koniecznych prac podziemnych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.