Wiadomości z Mysłowic

Rugbyści rozpalają pod Kotłem Czarownic - obecność mysłowickiego Hegemona w Parku Śląskim

  • Dodano: 2022-02-24 06:30, aktualizacja: 2022-02-23 20:11

Choć Stadion Śląskim nie bez powodu kojarzy się wszystkim z wielkimi meczami piłkarskimi, to jednak od pewnego momentu stał się świadkiem nie mniej widowiskowych pojedynków w nieco mniej znanej dyscyplinie.

Hegemon Mysłowice na Stadionie

Mowa o rugby, którego przedstawiciele – Hegemon Mysłowice – chętnie korzystają z gościnnego kompleksu sportowego położonego malowniczo przy głównej Alei Parku Śląskiego.

Rugbyści Hegemona na obiektach Stadionu Śląskiego podejmowali już dwukrotnie drużyny ekstraligowej Juvenii Kraków. Ostatnie spotkanie było niezwykle ważnym testem w cyklu przygotowań zespołu do rundy wiosennej 2. ligi rugby piętnastoosobowego, w której mysłowiczanie są aktualnie liderem tabeli. Kolejnym wyzwaniem będzie mecz sparingowy z Rugby Club Havířov, kilkukrotnym medalistą czeskiej ekstraligi, w którego barwach występował nie tak dawno trener Hegemona – Marek Odoliński.

Nie mamy wątpliwości, że otoczenie Stadionu Śląskiego i idealna płyta boiska pozwolą naszym zawodnikom na rozwinięcie skrzydeł i pokonanie zdecydowanie bardziej doświadczonych rywali – ocenia Paweł Łętowski, prezes i jednocześnie etatowy łącznik młyna Hegemona Mysłowice.

Wszystkim chętnych bezpośredniego przekonania się, jak pasjonującą i dynamiczną dyscypliną sportu jest rugby, zaprasza się już w tę sobotę (26.02.2022) o godz. 15:30 do Parku Śląskiego. Na boisku bocznym przy Stadionie Śląski Hegemon Mysłowice podejmie Rugby Club Havířov. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również