Wiadomości z Mysłowic

Spotkanie z Kardynałem Dziwiszem

  • Dodano: 2014-06-24 09:00

W piątek 6 czerwca 2014r. grupa młodzieży z Gimnazjum nr 3 w Mysłowicach wraz z dyrekcją, mgr J. Pniok oraz mgr M. Matyszczak, katechetką mgr U. Rasek oraz z ks. D. Drobiszem uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu, jakim była audiencja u kard. Stanisława Dziwisza.

Spotkanie odbyło się w godzinach porannych i dostarczyło jego uczestnikom wielu wzruszeń i wrażeń, choć było niedługie. Po oficjalnym, ale i ciepłym powitaniu wręczyliśmy kardynałowi kosz kwiatów oraz upominki w postaci wyrobów rękodzielniczych wykonanych przez naszych uczniów. Następnie mieliśmy okazję porozmawiać z eminencją. Głównym tematem wymiany myśli stał się św. Jan Paweł II, z którym kard. S. Dziwisz był mocno związany, u boku Jana Pawła II spędził bowiem 40 lat życia. W swojej książce poświęconej papieżowi napisał o tym okresie: „Żyłem u boku Świętego”.

We wspomnieniach kardynała Jan Paweł II jawi się jako człowiek niezwykły, o głębokiej i przejrzystej wierze, miłosierny oraz miłujący ludzi. Po rozmowie przyszedł czas na okolicznościowe upominki - różańce i słodycze. Kardynał Dziwisz wpisał też dedykacje do przywiezionych przez nas książek. Ostatnim sympatycznym akcentem upamiętniającym to niezwykłe spotkanie była wspólna fotografia. Po uroczystym i wzruszającym dla obu stron pożegnaniu oddaliśmy cześć znajdującej się w kurii relikwii Jana Pawła II. Do domu wracaliśmy szczęśliwi i bogatsi o to nowe doświadczenie.

Kinga Kawka, kl. III C

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.