Wiadomości z Mysłowic

Święto Policji w Mysłowicach

  • Dodano: 2018-07-11 08:45, aktualizacja: 2018-07-11 08:58

W Mysłowickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Policji. 58 mysłowickich policjantów awansowało na wyższe stopnie służbowe.

W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia.

Dzisiaj w Mysłowickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość związana z tegorocznym Świętem Policji. W akademii uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, I Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice Grzegorz Brzoska, II Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice Bartłomiej Gruchlik, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, Zastępca Prokuratora Rejonowego Dorota Gącik, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Mysłowicach mł. bryg. Mirosław Wiktor, Komendant Straży Miejskiej w Mysłowicach Ginter Płaza, Dyrektor Aresztu Śledczego w Mysłowicach ppłk Piotr Siedliński, zaproszeni goście, kierownictwo oraz policjanci i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.

Awanse na wyższe stopnie policyjne odebrało łącznie 58 funkcjonariuszy, z czego 21 w korpusie aspirantów policji, 24 w korpusie podoficerów i 13 w korpusie szeregowych.

Oprócz nominacji, nagrody pieniężne od Prezydenta Miasta Mysłowice odebrało 4 wyróżniających się policjantów. Nagrodę rzeczową od Prezydenta Miasta Mysłowice i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej za zaangażowanie i profesjonalizm w realizacji ograniczania przemocy domowej otrzymał st. asp. Zbigniew Jałmużniak.

W ramach okolicznościowych przemówień głos zabrał nadkom. Dariusz Koniak Komendant Miejski Policji w Mysowicach,I Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice – Grzegorz Brzoska, Przewodniczący Zarządu Wojewózkiego NSZZ Policjantów asp. szt. Michał Szczęsniak, a także Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, który złożył podziękowania, gratulacje i życzenia wszystkim miejscowym policjantom, pracownikom cywilnym oraz ich rodzinom.

Wszystkim awansowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych. Rodzinom policjantów natomiast dziękujemy za wyrozumiałość i wsparcie każdego dnia, gdy stawiamy czoła trudom naszej służby.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.