Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Trwają działania "Alkohol i narkotyki"

  • Dodano: 2017-12-14 08:45, aktualizacja: 2017-12-14 09:02

Dzisiaj policjanci mysłowickiej "drogówki" prowadzą akcję „Alkohol i narkotyki”. Ujawnienie i eliminowanie z ruchu kierowców jeżdżących pod wpływem narkotyków lub innych środków odurzających – to jeden z celów policyjnych działań prowadzonych na drogach Mysłowic.

Policyjne działania rozpoczęły dzisiaj od wczesnych godzin porannych. Mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub będących pod działaniem środków odurzających. W związku z tym, że takie osoby są często sprawcami kolizji i wypadków drogowych, wyeliminowanie ich z ruchu powoduje zmniejszenie liczby zdarzeń na drogach.

W ramach akcji mysłowiccy policjanci zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierujących samochodami i motocyklistów. Sprawną kontrolę stanu w jakim się znajdują umożliwi użycie przez mundurowych czułych urządzeń, które niemal natychmiast pozwalają stwierdzić, czy kierowca jest trzeźwy, czy też jedzie na „podwójnym gazie”. Natomiast obecność środków odurzających w organizmie funkcjonariusze sprawdzają przy użyciu specjalnych narkotesterów. Miejmy nadzieję, że pozwolą one wyeliminować z dalszej jazdy tych kierujących, którzy nie są trzeźwi i "czyści", a przez swoją nieodpowiedzialność - zagrażają innym użytkownikom dróg

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.