Wiadomości z Mysłowic

Turniej Tańca na Bończyku

  • Dodano: 2012-04-26 12:00

W niedzielę 22 kwietnia do hali sportowej na Bończyku przyjechało prawie dwieście par, które walczyły w tańcu o Puchar Prezydenta Mysłowic w konkursie "I Śląska Wiosna 2012".

Rywalizacja taneczna odbywała się w kategoriach standard i latino, w różnych klasach łącznie z klasą mistrzowską, która zaprezentowała się na zakończenie turniejowego dnia.

Organizatorem turnieju było studio taneczne "Szok" z Gliwic przy współudziale miasta Mysłowice, a w jury oceniającym umiejętności taneczne zasiadła m.in. Iwona Szymańska-Pavlović, jurorka "Tańca z gwiazdami". Głównym sędzią turnieju był Waldemar Ziomek. Oprócz Iwony Pawlovic zawodników oceniali również Galina Smirnowa, Igor Gutowsky, Justyna Hawkins, Monika Zamorska i Dariusz Wiewiórka. Tańczono w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych, dla wielu tancerzy była to również eliminacja na wyższe klasy taneczne.

Mysłowiczanie, w młodszych kategoriach, nie wypadli źle. Na IV miejscu w klasie standard uplasowała się para Aleksander Lozinszek i Barbara Błażek z klubu 'WIR", również z tego klubu VI miejsce wytańczyli Remigiusz Kula i Aleksandra Dudek oraz Marcin Wojtera i Emilia Szwajnoch. II miejsce w tańcach latino wytańczyła para Kamil Kruk z Mysłowic i Magdalena Telepko z Pyskowic.

Po najwyższe laury czyli puchary turnieju od Prezydenta Miasta Mysłowice Edwarda Lasoka sięgnęli tancerze najwyższej klasy: Kamil Kędra i Marzena Graniczna z Gliwic, Andrzej Suchocki i Natalia Piecewicz z Krakowa, Mirosław i Agata Pardela z Gliwic, Zygmunt Wilder i Katarzyna Świerkot z Gliwic, Michał Barakowski i Kamila Gwóźdź z Tarnowskich Gór.

Przed ceremonią wręczenia medali Iwona Pavlovic zaprosiła na parkiet Prezydenta Miasta Edwarda Lasoka, by zatańczyć z nim walca, a w ich ślady poszli również inni sędziowie i widzowie.

- Niech to stanie się tradycją Turnieju Tańca w Mysłowicach - powiedziała Pavlovic i podziękowała Prezydentowi za taniec i za zaangażowanie w organizację turniejów tańca.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również