Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Uczczono 145 rocznicę Szkoły Podstawowej nr 11

  • Dodano: 2013-06-20 17:30
Z okazji 145 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 11 w Mysłowicach, a także 10 rocznicy powrotu do imienia swojej patronki – św. Jadwigi Królowej Polski 15 czerwca br. zorganizowano wielki, rocznicowy festyn. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele św. Jacka, którą uświetniła gra kopalnianej orkiestry dętej. Korowód uczniów w barwnych historycznych strojach, prowadzony przez orkiestrę, z udziałem zaproszonych gości przeszedł z kościoła do szkoły.
 
Na placu szkolnym przygotowano moc atrakcji, występy uczniów, pokazy rycerskie Chorągwi Ziemi Sieleckiej, pokaz produkcji papieru z czasów historycznych. Były stoiska ze słodkościami, prezentowała się Galeria artystyczna i zespoły szkolne. Tam też wręczono nagrody uczniom za udział w konkursach miejskich i ogólnopolskich. Uroczystość przygotowali nauczyciele i rodzice uczniów, oprawę muzyczną akademii opracowała Dorota Kolonko. W programie artystycznym przypomniano postać patronki, królowej Jadwigi.
 
Z życzeniami dla Dyrekcji przybyli prezydent Edward Lasok, zastępca Grzegorz Brzoska, naczelnik Iwona Nowak, radni miasta, radni dzielnicy oraz kapłani. Na zaproszenie uczniów, nauczycieli i rodziców przybył również ks. Damian Plesiński, były proboszcz parafii św. Jacka. Na zakończenie tej pięknej i jakże barwnej uroczystości poproszono gości o wpisywanie się do Pamiątkowej Księgi Szkolnej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.