Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Wrześniowe porządki na działkach i letniskach - zabezpiecz swoje mienie

  • Dodano: 2017-09-22 07:45, aktualizacja: 2017-09-21 17:58

Jesienią ogrody działkowe i letniska pustoszeją i dopiero wiosną rozpoczynają się porządki.

Teraz jeszcze trwa powakacyjne sprzątanie, lecz niedługo dobytek działkowiczów i letników pozostanie zamknięty w domkach i komórkach. To jednak okres, w którym złodzieje już rozpoczynają typowanie potencjalnych obiektów, które mogą chcieć okraść. Dlatego policjanci radzą, aby właściwie i odpowiednio zabezpieczyć swoje mienie, dokładnie zamykać drzwi i okna.

Aby działka mogła być bezpieczna, należy pamiętać, żeby:

  • wartościowego sprzętu, głównie elektronarzędzia i urządzenia elektroniczne, najlepiej nie pozostawiać na działce. Lepiej zabrać go ze sobą i trzymać do wiosny w dobrze zabezpieczonym pomieszczeniu lub miejscu.
  • warto przechowywać dokumenty potwierdzające zakup sprzętu z numerami fabrycznymi. Wybrane przedmioty warto oznaczyć markerem czy w inny sposób, a także wykonać zdjęcia.
  • domek na letnisku czy altankę na działce warto należycie zabezpieczyć, zamontować skuteczne zamki, a nawet system alarmowy, który odstraszy potencjalnych złodziei.
  • działkę i letnisko warto systematycznie - co jakiś czas sprawdzać i kontrolować.
  • w czasie wrześniowych, a później jesiennych porządków na działce warto zwracać uwagę na wszystkie obce osoby kręcące się w okolicy, a w przypadku jakichkolwiek podejrzeń warto dzwonić do Policji.
  • warto nawiązać kontakt z sąsiadami, wymienić się kontaktami, wspólnie sprawdzać działkę lub letnisko w sezonie jesienno-zimowym.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.