Wiadomości z Mysłowic

XVI Mysłowicki Triathlon Dzieci

  • Dodano: 2013-06-14 11:15
Jak co roku tak i w tym Klub Olimpijczyka przy Zespole Szkół Sportowych w Mysłowicach i nauczyciele kultury fizycznej z Zepołu Szkół Sportowych w  Mysłowicach byli organizatorami XVI Mysłowickiego Triathlonu Dzieci.
 
Należy przypomnieć, że triathlon składa się z trzech konkurencji pływanie, jazda na rowerze i bieg. W tej dyscyplinie sportu należy wykazać się tymi umiejętnościami i to bez żadnego odpoczynku, dlatego ta dyscyplina jest nazwana sportem twardych ludzi.
 Młodzi triathloniści walczyli o najlepsze lokaty pływając na basenie przy KWK Mysłowice, jazdę na rowerze i bieg rozgrywając w parku i na stadionie przy KS Górnik 09 Mysłowice. Zawody te posiadają swoją renomę i oprócz zawodników szkoły sportowej ściągają najlepszych zawodników z całego województwa. Co roku przyjeżdżają młodzi triathloniści z okolicznych miast. Tym razem do grona gości startujących dołączyli sportowcy z Orki Lędziny, Gimnazjum nr 1, jak i reprezentanci TKKF Dąbrowa Górnicza.
 
Z rąk dyrekcji szkoły Ireny Zdój oraz Ireneusza Langer oraz Radnego Miasta Mysłowice Tomasza Szewczyk, prawie wszyscy zawodnicy otrzymali cenne nagrody, oraz 3 najlepszych w każdej kategorii wiekowej stojąc na podium zostali nagrodzeni medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.
 
Należy dodać, że w tak trudnej dyscyplinie sportu nie bały się wystartować dzieci z klas Ii II szkoły podstawowej, które wcale nie zostały w tyle za starszymi uczniami. Za to zostali nagrodzeni maskotkami za odwagę i wolę walki. Natomiast najmłodsza uczestniczka, która przyjechała z Lędzin Eunika Kołodziej odebrała puchar z rąk dyrektora do spraw sportu Ireneusza Langer.
 
Tradycją jest, że wśród uczestników jest rozlosowany rower jako nagroda pocieszenia. Tym razem trafił w ręce zawodnika z ZSS Mysłowice Michała Morkisz a pomógł go wylosować honorowy gość nasz absolwent Artur Joniec obecnie uczeń SMS Racibórz czołowy triathlonista polski w kategorii junior. Należy dodać, że od kilku lat fundatorem tego roweru jest Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom "Przyjazna Szkoła". Bardzo serdecznie dziękujemy że co roku możemy liczyć na ich patronat, i wsparcie.
 
Po skończonych zawodach na bardzo zmęczonych triathlonistów czekały napoje, słodycze i talerz żurku.
Wszystkim osobom którzy pomagali naczelnikowi triathlonu pani mgr Leokadii Poradzisz należy się wysokie uznanie za wspaniałą organizację i pomoc, a więc: członkom Klubu Olimpijczyka, nauczycielom kultury fizycznej i pracownikom Szkoły Sportowej, rodzicom i uczniom klas starszych. Wielkie podziękowania należą się Radzie Rodziców przy ZSS M-ce za pomoc i wsparcie w organizacji tych zawodów Również gorące dzięki należą się sponsorom którzy wspomogli tę imprezę finansowo oraz nagrodami rzeczowymi. O ich szczodrobliwości świadczą zdjęcia z uśmiechem zadowolonych zawodników.
 
Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych.
 
Oto zwycięzcy tych kategorii: 1 grupa najmłodszych dziewczyn 3-4 klasa SP i młodsi 
Kozioł Zuzanna, ZSS - M-ce 
Sojka Wiktoria, ZSS - M-ce 
Mych Beata, ZSS - M-ce
 
1 grupa najmłodszych chłopców 3-4 klasa SP i młodsi 
Błotko Jacek, ZSS - M-ce 
Twardowski Dawid, ZSS - M-ce 
Brzeski Jakub, ZSS - M-ce
 
2 grupa średnia dziewcząt 5-6 klasa SP 
Rogala Justyna, TKKF - Dąbrowa G. 
Koślicka Natalia, ZSS - M-ce 
Zawadzka Anna, ZSS - M-ce
 
2 grupa średnia chłopców 5-6 klasa SP 
Walczysko Jakub, Orka Lędziny 
Sufranowicz Tomasz, TKKF - Dąbrowa G. 
Sęczek Fabian, ZSS - M-ce
 
3 grupa najstarsza dziewczyn 1-3 klasy Gimnazjum 
Jaromin Aleksandra, ZSS - M-ce 
Laufer Dagmara, ZSS - M-ce 
Sołtysiak Patrycja, ZSS - M-ce
 
3 grupa najstarsza chłopców 1-3 klasy Gimnazjum 
Gębal Radek, ZSS - M-ce 
Grotek Łukasz, ZSS - M-ce 
Sikora Tomasz, ZSS – M-ce

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również