Wiadomości z Mysłowic

Z 1 promilem i bez prawa jazdy...

  • Dodano: 2020-06-12 09:00

Policjanci mysłowickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwą mieszkankę Chełmu Śląskiego, która kierowała volvo nie mając do tego uprawnień. Mundurowi odholowali samochód na policyjny parking, a nieodpowiedzialna 33-latka będzie odpowiadać przed sądem.

Może jej grozić do 2 lat więzienia

W miniony wtorek około godziny 20.00 policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na ul. Brzezińskiej. W pewnym momencie na wyświetlaczu urządzenia pomiarowego pojawił się wynik 71km/h, czyli o 21km/h za dużo niż dopuszczają w tym miejscu przepisy. Mundurowi wydali kierującej volvo kobiecie polecenie do zatrzymania pojazdu, jednak ta nie zatrzymała się. Stróże prawa natychmiast ruszyli za nią i przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali volvo na ul. Kokota.

Kierującą okazała się 33-letnia mieszkanka Chełmu Śląskiego

Kobieta tłumaczyła, że nie zauważyła policjantów, ale mundurowi od razu wyczuli powód niezatrzymania się do kontroli. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości dało wynik ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało ponadto, że 33-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi odholowali volvo na policyjny parking, a kobieta za swoje zachowanie odpowiadać będzie przed sądem. Grozi jej do 2 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rafał

    Ile jeszcze potrwa ten cały remont? Sądząc po obecnym czasie to będzie autostrada o 4 pasach w jednym kierunku?!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również