Wiadomości z Mysłowic

Z kuferka babuni

  • Dodano: 2011-09-22 10:15, aktualizacja: 2018-03-18 12:49

W Mysłowickim Ośrodku Kultury ogłoszono wyniki trwającego od wakacji konkursu pn. "Historia z Kuferka Babuni". Nadesłane przez uczestników prace, które od dzisiaj można odczytywać na holu MOK, oceniali: Tomasz Molitor z regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach, Wojciech Król z Kancelarii Prezydenta oraz dyrektorzy MOK - Adam Radosz i Michał Skiba.

Komisja, wraz z Zastępcą Prezydenta Panem Grzegorzem Brzoską, po zapoznaniu się z treścią nadesłanych na konkurs prac i dokonaniu analizy utworów, postanowiła przyznać następująco nagrody: dwa pierwsze równorzędne miejsca otrzymały: Hanna Gumółka za prace "Hania i Frania" oraz Julia Kisio za prace "Babcia od Lewika".

Komisja przyznała również dwa wyróżnienia dla Moniki Łużniak i Pauliny Urbańczyk. Laureatki konkursu na spotkanie finałowe przyszły ze swoimi babciami, dzięki którym te wspaniałe historie z "babcinego kuferka" powstały.

Nagrody, które ufundowali: MOK, ROK i Samorząd Miasta Mysłowice były tak wspaniałe, że na kolejną edycję konkursu, nie zabraknie chętnych do udziału. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu cennych nagród laureatkom, wystąpił Teatr Nibylandia z Mikołowa pod kierunkiem Ewy Skowiery ze spektaklem "Król Bul".

Konkurs odbywał się w ramach "Akcji Lato w Mysłowicach" i został objęty patronatem Samorządu Miasta Mysłowice, a współorganizatorem był Regionalny Ośrodek Kultury w Katowicach.
 

Z kuferka babuni


Źródło: UM Mysłowice, myslowice.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.