Wiadomości z Mysłowic

Za nami działania "Pasy"

  • Dodano: 2015-09-10 11:30
Wczoraj mysłowiccy stróże prawa koncentrowali swoją uwagę głównie na bezpieczeństwie podróżujących oraz szczegółowo kontrolowali sposób przewożenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Niestety nie obyło się bez represji mandatowych.
 
 
Celem wczorajszych wzmożonych działań policjantów na terenie miasta Mysłowic było zmniejszenie liczby osób poszkodowanych oraz ofiar wypadków drogowych. Policjanci uświadamiali kierującym i pasażerom zagrożenie wynikające z niestosowania się do obowiązków korzystania z pasów bezpieczeństwa. W środowej akcji wzięło udział 10 mundurowych. Policjanci skontrolowali ponad 40 pojazdów. W 34 przypadkach kierowcy poruszali się samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, stwierdzono również 1 przypadek nie zapięcia pasów przez pasażera. Za popełnione wykroczenia osoby niestosujące się do przepisów prawa byli karani mandatami.
 
 
Podczas prowadzonych działań mundurowi nie ujawnili przypadku nieprawidłowego przewożenia dzieci w samochodach.
 
 
W dniu wczorajszym wiele osób mogło osobiście doświadczyć przypadki nagłych zderzeń przy niewielkiej prędkości oraz skutki dachowania pojazdu. Do swojej dyspozycji zainteresowani mieli symulatory. W pierwszej kolejności z urządzeń mogli skorzystać ci którzy jechali bez zapiętych pasów. Na symulatorze zderzeń uczestnicy sami mogli doświadczyć, co dzieje się z ciałem (zabezpieczonym pasami), gdy pojazd jadący z prędkością ok. 10 km/h uderza w stałą przeszkodę. Natomiast w symulatorze dachowania, kierujący lub pasażer sprawdzali, jakim siłom poddawany jest samochód w trakcie dachowania. Osoby obracane były o 360 stopni, po uprzednim zabezpieczeniu pasami. Uczestnicy osobiście odczuli, jak w trakcie dachowania ich bezpieczeństwo zależy wyłącznie od tego, czy mają zapięte pasy, czy też nie. Każdy kto, miała okazję uczestniczyć w eksperymencie, zapewniał, że już nie zapomnij o zapinaniu pasów. Podnoszenie w ten sposób świadomości podróżujących, może w efekcie przełożyć się na ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych podczas wypadków na drogach.
 
 
PRZYPOMINAMY !!! Stosowanie pasów bezpieczeństwa w sytuacji wypadku drogowego bezwzględnie zwiększa naszą szansę na przeżycie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.