Wiadomości z Mysłowic

Zabawy "Dzieci z Bullerbyn"

  • Dodano: 2018-01-26 10:00

Perypetie bohaterów powieści Astrid Lingdren „Dzieci z Bullerbyn” to dowód dziecięcej pomysłowości i wyobraźni. Nie sposób wyliczyć wszystkich zabaw szóstki dzieci z „Hałasowa”, ale niektóre z nich omówiono na kolejnych warsztatach, stanowiących uzupełnienie lektury szkolnej, zorganizowanych w Filii nr 7 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

W klimaty szwedzkich obyczajów i zabaw wprowadziła dzieci krótka pogadanka o Astrid Lindgren, jej twórczości i kraju, z którego pochodziła. Znajomość lektury sprawdzano poprzez przygotowane wcześniej różne zadania, między innymi przyporządkowanie bohaterów do odpowiednich domów-zagród, rozwiązywanie krzyżówki oraz dopasowanie cech charakteru do postaci.

Dzieci z Bullerbyn spędzają głównie czas na zabawach, nawiązując więc do jednej z nich, uczestnicy warsztatów mieli okazję zabawić się w przesyłanie na sznurku w pudełku od „cygar” uprzednio napisanych listów do jednego z bohaterów literackich. Wstęp do tej zabawy stanowiła rozmowa o tradycyjnych listach, ich rodzajach oraz zasadach pisania. Na zakończenie za aktywność i wiedzę o lekturze rozdano dzieciom małe prezenciki „psikusy”.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.