Wiadomości z Mysłowic

Dzielnicowy z Mysłowic trzykrotnie na podium Mistrzostw Polski

• Dodano: 2022-09-21 07:00, aktualizacja: 2022-09-20 17:59

Mistrzostwo Polski w grze deblowej i dwa srebrne medale w grze singlowej i mikstowej. To dorobek policjanta z Mysłowic na X Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w badmintonie. Asp. szt. Dariusz Opatrzyk kolejny raz na podium tej imprezy.

Sukces mysłowickiego policjanta

W miejscowości Suchedniów woj. świętokrzyskie w dniach 16 - 18 września br. odbywały się X Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. W zawodach wzięli udział funkcjonariusze; policji, wojska, służby więziennej, straży granicznej, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej. Mysłowicki policjant w tych zawodach wystąpił w trzech kategoriach i osiągnął następujące wyniki:

• W grze deblowej w kat. 35+ wspólnie ze swoim kolegą Grzegorzem Maciejewskim z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie wygrali wszystkie swoje pojedynki i zdobyli tytuł Mistrzów Polski.
  • W grze mikstowej w kat. do 35 wspólnie z koleżanką Karoliną Wiśniewską z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, przegrywając tylko mecz finałowy, wywalczyli wspólnie Wicemistrzostwo Polski.
  • W grze singlowej w kat. 40+ również dopiero w finale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i ostatecznie uplasował się na drugim stopniu podium.

Tegoroczne zawody po raz kolejny okazały się bardzo udane dla policjanta z Mysłowic. Aspirant sztabowy Dariusz Opatrzyk w codziennej służbie jest dzielnicowym. W czasie wolnym zawsze znajduje czas na ulubiony sport i systematyczny trening. Swoją miłością do badmintona próbuje również zarazić dzieci i młodzież.