Wiadomości z Mysłowic

Algi morskie - wpływ na zdrowie

  • Dodano: 2019-10-11 10:15

Chlorella – algi morskie – należą z kolei do gromady zielenic i składają się z dużej ilości chlorofilu. Mają prozdrowotne właściwości i głęboki, zielony kolor. Dostarczają witamin z grupy B, C i A, kwasu foliowego oraz aminokwasów, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu Pojęcie alg morskich obecnie jest dość popularne, a to wynika w głównej mierze z faktu, że systematycznie rośnie liczba zwolenników tak zwanego „eko” jedzenia, do jakiego ewidentnie zaliczają się tytułowe glony. Stanowiąc organizmy jedno bądź wielokomórkowe mogą być zarówno zupełnie niezależnie od człowieka żyjącymi mikro istotami, jak również pełnią rolę bardzo wartościowego produktu spożywczego. Dodatkowo, od lat korzysta się z alg masowo w przemyśle kosmetycznym. Od pewnego czasu można również dostrzec przybywające na rynek farmakologiczny specyfiki suplementowe oparte w swym składzie właśnie na glonach. Przykładem wiarygodnego źródła dystrybucji tego typu wyrobów jest między innymi sklepswanson.pl. Jakimi właściwościami algi się odznaczają, że aż tak bardzo są pożądane w jadłospisie?

Spirulina

Termin algi morskie odnosi się do kilku typów mikroorganizmów, jakie zaliczają się do szerokiej grupy glonów. Wśród najpowszechniejszych bez wątpienia występuje modna dziś spirulina, czyli sinica obfitująca w wartościowe składniki pożądane przez organizm człowieka takie jak chociażby beta-karoten, białko, magnez, ale też i szereg różnorodnych witamin- A, K, E, C, D, B. Spirulina odznacza się działaniem silnie detoksykacyjnym, więc oczyszcza, stąd warto włączyć ją w menu osoby próbującej rzucić nałóg nikotynowy bądź nadużywającej leki. Sinice znakomicie radzą sobie z motywowaniem do pracy systemu immunologicznego. Stymulują jego działanie oraz osłaniają błonę śluzową żołądka. Zwiększają odporność i łagodzą ból.

Chlorella

Algą morską równie popularną co spirulina okazuje się także chlorella, czyli zielenica zbudowana z ogromnej ilości chlorofilu, stąd też nieprzypadkowe jest jej nazewnictwo. Opisywany gatunek wyróżnia się szerokim wachlarz typowo prozdrowotnych właściwości, a świadectwem je potwierdzającym okazuje się ich specyficzny zielonkawy odcień. W chlorelli znajduje się prawdziwa kopalnia witamin z grupy B, A oraz C. Algi tego rodzaju są przepełnione aminokwasami mile widzianymi w ludzkim organizmie, a także tak cennym zwłaszcza dla kobiet w ciąży kwasem foliowym. Chlorella to składnik silnie detoksykujący, więc dobrze jest uwzględnić ją w diecie kogoś, kto potrzebuje oczyścić wątrobę i ją zregenerować. Regularnie dawkowana w postaci suplementów sproszkowanych jak te dostępne na stronie sklepswanson.pl, pozwala na zwiększenie tempa pracy układu immunologicznego. Ochrania przed infekcjami wirusowymi oraz ma działanie antybakteryjne. Stymuluje należyte funkcjonowanie jelit i żołądka, więc jest istnym panaceum na choroby gastryczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.