Wiadomości z Mysłowic

Bourbon whisky - co wyróżnia ten alkohol spośród innych odmian?

  • Dodano: 2019-12-10 14:00

Whisky znana jest na całym świecie. Nic więc dziwnego, że wstępuje w tak wielu odmianach. Każdy region produkujący ten rodzaj trunku ma swoją unikalną recepturę, dzięki czemu powstaje produkt o unikalnym smaku i aromacie. To samo dotyczy chociażby bourbon whisky.

Jak powstała whisky?

Kolebką whisky jest Europa. To na terenie Irlandii i Szkocji powstały pierwsze rodzaje tych trunków. Głównym zbożem wykorzystywanym do produkcji był słód jęczmienny. Szkoci wędzili go dodatkowo w dymie torfowym, by uzyskać charakterystyczny, ziemisty posmak. Irlandczycy nie korzystali z tego rozwiązania. Preferowali bowiem łagodniejszy i słodszy smak. Whisky europejskie leżakuje w używanych dębowych beczkach przez co najmniej dwa lata. Najbardziej cenionym rodzajem whisky jest single grain. To trunek wyprodukowany wyłącznie z wody, jęczmienia i drożdży. Im dłużej on leżakuje, tym większą ma wartość. Idealnie sprawdzi się więc jako prezent czy trunek podczas wystawnych uroczystości i przyjęć.

Bourbon whisky – co to takiego?

Łatwo się domyślić, że do Stanów Zjednoczonych whisky przywędrowała dzięki europejskim imigrantom. To dzięki nim trunek zdobył uznanie na nowym kontynencie. W Ameryce alkohol ten produkuje się nieco inaczej niż w Europie. Zamiast jęczmienia stosuje się bowiem kukurydzę. W ten sposób powstały nowe rodzaje whisky, w tym bourbon. Więcej o nim dowiesz się pod tym linkiem https://swiat-whisky.sklep.pl/19-whiskey-amerykanskabourbon-whisky-kanadyjska. Bourbon whisky składa się z mieszanki zbóż, w której mini. 51% stanowi kukurydza. Bez problemu jednak znajdziemy warianty, w której kukurydzy jest aż 70%. Bourbon to whisky, które leżakuje w nowych dębowych beczkach, dodatkowo opalanych od środka. Stolicą produkcji tego trunku jest Kentucky. Na terenie tego stanu odbywa się coroczny Bourbon Festival, który przyciąga tłumy miłośników tej whisky. Nic więc dziwnego, że znana jest ona na całym świecie. Bourbon whisky jest doskonałym dowodem na to, że każdy region może stworzyć unikalną wersję trunku, która będzie miała swoich zwolenników. Dlatego warto porównywać produkty z różnych miejsc na świecie. Zagwarantujemy sobie w ten sposób szerokie doznania smakowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.