Wiadomości z Mysłowic

Budowa strony internetowej- tego się wystrzegaj

  • Dodano: 2021-10-05 13:45

Strony internetowej potrzebujemy wówczas kiedy prowadzimy własny biznes, lub chcemy sprzedawać produkty, w internecie. Strona internetowa jest również potrzebna do prowadzenia własnego bloga.

Tworzenie własnej witryny może być wyjątkowo skomplikowane i czasochłonne a także, łatwo jest popełnić błędy, które potem rzutują na jej atrakcyjność i częstotliwość odwiedzania. Jakich błędów się wystrzegać, aby nie szkodzić naszej witrynie?

Najczęściej popełniane błędy podczas tworzenia własnej strony internetowej

  • Brak responsywności- jeśli nie zadbasz o to, aby Twoja strona internetowa, wyświetlała się nie tylko na komputerze, ale również na smartfonie i tablecie, z pewnością stracisz ogromną ilość użytkowników, czyli Twoich potencjalnych klientów. Responsywna strona internetowa to wymóg naszych czasów, kto dziś z nas nie korzysta ze smatrfona czy tableta, dlatego też, jeśli nie postawisz na responsywność, nie możesz liczyć na duże zainteresowanie ze strony użytkowników. Zadbaj o responsywność własnej strony internetowej już na początku jej tworzenia.

  • Zbyt intensywna, niedopasowana kolorystyka- często podczas projektowania strony internetowej, wydaje nam się, że im więcej kolorów, tym lepiej nasza witryna będzie podobała się użytkownikom, nic bardziej mylnego, warto skupić się na maksymalnie 3 barwach, aby nie zniechęcić do nas użytkowników. Pamiętajmy także, aby całość tworzyła spójność i pasowała do nas i do branży, w jakiej działamy.

  • Niezoptymalizowane grafiki- umieszczanie na stronie www grafiki jest bardzo dobrym pomysłem, odwiedzający naszą witrynę znacznie chętniej przeczytają wpisy na blogu, artykuły czy inne informacje, jeśli będą one przeplatane grafikami, a jeśli prowadzimy własny sklep internetowy, umieszczanie grafiki będzie jeszcze bardziej korzystne. Pamiętać jednak należy o tym, żeby były one odpowiednio zoptymalizowane. Odpowiednia rozdzielczość, rozmiar, czy nawet nazewnictwo ma wpływ na całą naszą witrynę, a w szczególności na jej szybkość ładowania się i kwestie związane z SEO.

  • Nieintuicyjna nawigacja- nawigacja na stronie internetowej powinna być maksymalnie prosta i intuicyjna, tak aby użytkownik łatwo mógł odszukać, to czego potrzebuje.

  • Teksty bez unikalnych treści- unikalna treść to nie tylko korzyść dla Twojej witryny pod względem rankingu wyszukiwarek, ale również wartość dodana dla samych użytkowników. Kopiowanie treści, np. opisów produktów ze strony producentów do naszego sklepu internetowego nigdy nie będzie dobrym pomysłem.

  • Brak możliwości nawiązania kontaktu- umieszczenie danych kontaktowych w miejscu trudno dostępnym lub całkowity ich brak, nie świadczy dobrze ani o naszej witrynie, ani o naszej firmie.

  • Brak certyfikatu SSL- odpowiednie zabezpieczenie naszej strony internetowej jest niezwykle ważne zarówno dla nas, ale także ze względu na to, jak będą postrzegać nas użytkownicy.

Podsumowanie

Większości błędów popełnianych podczas tworzenia własnej strony internetowej, można z łatwością uniknąć już na samym początku. Zwróć uwagę na responsywność strony, nawigację, zabezpieczenie oraz treści i grafiki, jakie na niej umieszczasz wówczas z pewnością uda Ci się uniknąć niepotrzebnych błędów lub jak najszybciej je naprawić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.