Wiadomości z Mysłowic

Czy warto postawić na ubezpieczenie telefonu?

  • Dodano: 2018-11-21 09:00

Telefony komórkowe na dobre weszły do naszego życia. Większość z nas nie odkłada ich nawet na chwilę. Mamy je przy sobie w pracy, podczas robienia zakupów, podróży, rodzinnych wizyt. Współczesne telefony to zaawansowane technologicznie urządzenia, które umożliwiają nam już nie tylko kontakt z bliskimi. Z ich pomocą opłacimy rachunki, sprawdzimy aktualny rozkład jazdy pociągów czy wyślemy maila. Nie ma się więc co dziwić, że nowoczesne smartfony to spory wydatek. Może więc warto rozważyć opcję zakupu ubezpieczenia?

Prowadzone statystyki mówią, że każdego roku naprawdę ogromna grupa Polaków zgłasza kradzież telefonu komórkowego. Ponoszone wówczas straty są naprawdę duże. Nie tylko ginie nam telefon, za który zapłaciliśmy naprawdę niemało, ale musimy kupić drugi, jeśli nadal chcemy mieć przy sobie komórkę. A to generuje kolejne koszty.

Gdzie mogą nam ukraść telefon?

Praktycznie wszędzie! Wystarczy chwila nieuwagi, aby okazało się, że w torbie, kieszeni płaszcza, torebce, plecaku nie ma naszego smartfona. Złodzieje doskonale radzą sobie w publicznych środkach transportu, sklepach. Warto pamiętać, że zniknięcie telefonu może być również efektem naszej nieuwagi. Być może wyjmując portfel, aby skasować w autobusie bilet telefon po prostu nam wypadł.

Co należy zrobić, kiedy zorientujemy się, że nie mamy telefonu?

Tym, co nam nie pomoże są bez wątpienia nerwy. Warto za wszelką cenę spróbować zachować spokój. Pozwoli to na racjonalne działanie. Przede wszystkim trzeba skoncentrować się na zablokowaniu połączeń wychodzących. Wystarczy zadzwonić do operatora. Należy zrobić to niezwłocznie po tym, jak zorientowaliśmy się, że telefonu nie mamy. W przeciwnym razie musimy liczyć się z dużymi kosztami, które przyjdzie nam ponieść, jeśli złodziej postanowimy korzystać z tego, co nam układ. Warto pamiętać, że operatorzy wydają duplikat karty SIM. Wystarczy włożyć ją w nowy telefon, aby nadal korzystać z tego samego numeru. Warto zawiadomić również Policję. Sytuację ułatwia lokalizator telefonu, który ma obecnie większość modeli.

Na co możemy liczyć, decydując się na ubezpieczenie?

Ubezpieczenie telefonu to przede wszystkim możliwość uzyskania drugiego aparatu, jeśli nasz oryginalny telefon zostanie skradziony. Po umieszczeniu w nim karty SIM będziemy mogli nadal korzystać z dotychczasowego numeru. Nie stracimy kontaktu z bliskimi. Telefon zastępczy to mniejsze koszty. Nie trzeba bowiem wówczas wydawać pieniędzy na kolejny aparat.

Więcej na temat ubezpieczenia telefonów na stronie https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.