Wiadomości z Mysłowic

Endermologia - jakie jest zastosowanie mechanicznego masażu podciśnieniowego?

  • Dodano: 2020-01-22 13:15

Endermologia to jedna z metod wykorzystywanych w kosmetologii. Jej ogromną zaletą jest to, że działa kilkutorowo. Mowa tu o tym, że wykorzystuje się ją w walce z nadprogramowymi kilogramami, cellulitem, a także procesami starzenia. Jak dokładnie to wygląda?

Endermologia – z jakimi problemami sobie radzi?

Seria zabiegów wykorzystujących mechaniczny masaż podciśnieniowy przeznaczona jest między innymi dla osób borykających się z problemem cellulitu. Warto tu nadmienić, że cellulit to nic innego jak tkanka składająca się z nienaturalnie rozrośniętych, a także nierównomiernie rozłożonych komórek tłuszczowych. Te obrośnięte są na dodatek tkanką włóknistą i uciskają na naczynia limfatyczne i krwionośne. W efekcie może pojawić się niedotlenienie i obrzęk. Endermologia jest w stanie zatrzymać ten proces, a także cofnąć jego dotychczasowe działania. Wszystko przez to, że dotlenia ona skórę i przyspiesza krążenie. Na skutek tego pobudzone zostają procesy samoistnej odnowy biologicznej. Endermologia wpływa również na pobudzenie metabolizmu co oznacza lepsze usuwanie toksyn i tłuszczy z organizmu. Co więcej wykorzystuje się ją przy przywracaniu młodego wyglądu. Jest to możliwe za sprawą tego, że masaż pobudza komórki tkanki łącznej. Co za tym idzie zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny odpowiadających za sprężystość i elastyczność skóry.

Endermologia – jak wygląda zabieg?

Endermologia to jeden z zabiegów, który należy wykonywać w serii. Jeden niestety nie przyniesie żadnych efektów. Warto zauważyć, że ilość zabiegów będzie ściśle uzależniona od fragmentu ciała, który zostanie mu poddany, a także problemu z którym endermologia ma sobie poradzić. Osoba go przeprowadzająca np. z https://nowacka.com.pl/ sprawdzi dokładnie skórę i ustali z pacjentką plan działania. Sam zabieg jest uznawany za bezbolesny. Pierwszym jego etapem jest nałożenie na ciało specjalnego kombinezonu. Ten ma za zadanie ochronić skórę przed bezpośrednim kontaktem z głowicą. Drugim przyłożenie do wybranego fragmentu wspomnianej głowicy, która składa się z dwóch niezależnie pracujących rolek, a także komory ssącej. Wytworzone ciśnienie sprawia, że między rolki wciągnięty zostaje fałd skóry. Cały proces polega na rolowaniu skóry od zewnątrz do wewnątrz.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.