Wiadomości z Mysłowic

Imitacje jako doskonały materiał wykończeniowy

  • Dodano: 2018-06-14 13:30

Drewno, kamień, beton i cegła – imitacje jako doskonały materiał wykończeniowy.

Drewno i kamień stanowią naturalne materiały wykończeniowe, które wykorzystuje się od dawnych czasów, ale również beton i cegła są niezwykle popularne ze względu na efekty wizualne, jakie zapewniają w pomieszczeniach. Najprostsze rozwiązanie w aranżacji wnętrz to płytki ceramiczne. Dlaczego nie wykorzystać więc wzorów imitujących ulubione materiały?

Płytki ceramiczne o wzorze drewna

Drewno jest szlachetnym materiałem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie i aranżacji wnętrz, ale nie wszystkie gatunki sprawdzają się w każdych warunkach. Drewno wymaga impregnacji, ponieważ jest nasiąkliwe, co powoduje, że w pomieszczeniach o dużej wilgotności dość szybko niszczeje. Z rodzimych drzew to dąb wykazuje największe właściwości wodoodporne. Do kuchni i łazienek poleca się raczej drewna egzotyczne takie jak merbau, sapella czy drewno tekowe. Najlepszym, najbardziej komfortowym i praktycznym rozwiązaniem są jednak płytki ceramiczne naśladujące swoim wzorem drewno. Nie wchłaniają wody i łatwo utrzymać je w czystości. Można je również wykorzystać do wyłożenia balkonu lub tarasu. Płytki nie wymagają żadnej konserwacji, a na dodatek są dostępne w bogatej palecie wzorów. Obecnie można kupić imitację niemal każdego rodzaju drewna.

Płytki ceramiczne jak marmur

Naturalny kamień przykuwa uwagę szlachetnością i elegancją, ale dla wielu osób problematyczną kwestię stanowi jego wysoka cena, dlatego lepiej zdecydować się na płytki ceramiczne do złudzenia przypominające naturalny kamień: marmur, granit, trawertyn, łupek lub skałę wulkaniczną. Płytki o wzorze kamienia zapewniają niepowtarzalny efekt, a przy tym nie kosztują majątku, są trwałe i komfortowe w użytkowaniu.

Wnętrza aranżowane imitacją betonu

Minimalistyczna faktura betonu inspiruje projektantów wnętrz. Teraz beton jest obecny nie tylko w przestronnych loftach, ale również w niewielkich mieszkaniach. Szary odcień umożliwia zabawę z aranżacją całego wnętrza, dlatego płytki ceramiczne imitujące beton stanowią jeden z pożądanych materiałów wykończeniowych. Płytkami można wyłożyć zarówno podłogi, jak i ściany – w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać. Rozmaite odcienie szarości zapewniają fantastyczną gamę możliwości. Na dodatek kolor szary jest neutralny i można go łączyć z dowolnymi barwami. Prostota formy powoduje, że płytki można śmiało komponować z elementami wykończeniowymi o designerskim zacięciu. Zarówno imitacje kamieni, jak i betonu oraz pozostałe płytki naśladujące naturalne materiały są dostępne w szerokim wachlarzu na stronie www.domlazienkaplytki.pl. Warto zdecydować się na płytki wysokiej jakości, które będą służyć przez wiele lat.

Płytki jak cegła? Dlaczego nie?

Wśród modnych propozycji płytek znajdują się również imitacje cegły, która potrafi genialnie odmienić każde wnętrze. Płytki można wykorzystać na przykład na jednej ścianie. To znakomity pomysł na wnętrza w klasycznym stylu i zupełnie nowoczesne. Producenci oferują wersje w rozmaitych odcieniach, dzięki czemu łatwo je dopasować do indywidualnych projektów wnętrz.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.