Wiadomości z Mysłowic

Kocham góry!

  • Dodano: 2018-04-13 12:00

O klimacie, jaki panuje w polskich górach, piszą poeci i śpiewają piosenkarze, a folklor góralski na stałe wkroczył do codziennego żargonu czy też popkultury. Oczywiście to wszystko sprawia, że liczba gości odwiedzających Zakopane z roku na rok systematycznie rośnie. I choć możemy narzekać na to, że na wielu szlakach momentami jest ciasno, to jednak magii tego miejsca nic nie przeszkodzi.

Stolica polskich gór

Zakopane jest niemalże kultowe. Wraz z klimatem Krupówek, straganami z oscypkami i charakterystycznymi strojami góralskimi na stałe wpisuje się w kalendarz wielu wycieczek szkolnych, wypadów przyjacielskich czy też wakacji z rodziną. Bogatą infrastrukturę gwarantują doskonałe restauracje, apartamenty, pokoje do wynajęcia czy też hotele. Zakopane w centrum to cały szereg atrakcji - począwszy od zabytków i galerii, skończywszy na strefach SPA - sprawia, że w każdą pogodę można znaleźć tu szereg atrakcji, które uprzyjemnią nam wolny czas. Poza tym Zakopane to miejscowość, w której ruch turystyczny praktycznie nie ustaje, a zimowe szusowanie szybko przechodzi w trekking i zdobywanie kolejnych szczytów. Stąd też popularność niektórych lokali gastronomicznych, w których można skosztować doskonałej kuchni góralskiej przy dźwiękach kapeli. To również klimat deptaka ze straganami, na których znajdziemy kultowe oscypki i regionalne pamiątki.

Natura i rozrywka

Przede wszystkim wyjazd w góry to niesamowita przygoda i okazja do kontaktu z naturą. Zakopane to idealne miejsce wypadowe do najważniejszych szlaków w Polsce i na Słowacji. To również szereg przyjemnych tras spacerowych i ścieżek rowerowych, na których można przyjemnie spędzić czas. Miłośnicy ekstremalnych ścieżek bez problemu znajdą w Tatrach te o zróżnicowanej trudności. Poza tym Zakopane to również cała infrastruktura z wypożyczalniami sprzętu turystycznego, rowerów i przyczepek. Dzięki temu nawet spontaniczna decyzja o aktywności nie będzie żadnym problemem. Wycieczki rowerowe to idealny pomysł na rodzinne wypady i wspólne spędzanie czasu. A doskonale skomunikowane okoliczne miejscowości i ciekawe trasy wprost zachęcają, aby się wybrać na przejażdżkę. Po aktywnie spędzonym czasie można odpocząć kąpielisku geotermalnym przy Polanie Szymoszkowej. Dzieci znajdą tu liczne zjeżdżalnie i atrakcje na basenach. Dorośli mogą odpocząć w licznych strefach hydromasażu czy też saunach. Podobną ofertę ma Aqua Park Zakopane. To wyjątkowe miejsce ulubione przez pełnych energii zdobywców małych i wielkich szczytów, ale szereg atrakcji gwarantuje rozrywkę wszystkim.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.