Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Komfort cieplny w domu

  • Dodano: 2019-04-30 12:15

Latem za gorąco, zimą za zimno...przynajmniej, kiedy znajdujemy się poza pomieszczeniami wyposażonymi w systemy klimatyzacji. Każdy z nas może wówczas jedynie marzyć o komforcie cieplnym. Ale co właściwie oznacza to pojęcie?

Komfort cieplny - definicja

Komfort cieplny to stan swoistej równowagi temperaturowej, odczuwanej przez osoby przebywające w pomieszczeniu jako warunki optymalne. Są to warunki, w których mieszkańcy domu lub pracownicy firmy nie muszą zakładać wielu warstw ubrań, by się ogrzać, ani też nie odczuwają nieprzyjemnych skutków gorąca. Oczywiście optymalna temperatura nie jest identyczna dla wszystkich ludzi. Zależy od wieku, płci, naszej wagi, aktualnej aktywności fizycznej oraz indywidualnych uwarunkowań, takich jak na przykład choroby układu krążenia. Bardzo istotną rolę odgrywają również pory roku. Niemniej jednak za optymalną można uznać temperaturę, w której większość osób, przebywających w pomieszczeniu, czuje się dobrze i funkcjonuje prawidłowo.

Zapewnienie komfortu cieplnego

Aby zapewnić komfort cieplny, stosuje się systemy klimatyzacji, które dokonują pomiarów temperatury i w odpowiedzi na uzyskane wyniki ogrzewają, albo ochładzają powietrze w pomieszczeniu. Połączenie tych dwóch systemów (chłodzenia i ogrzewania) zapewnia optymalną temperaturę większości osób.

Komfort cieplny w domu

Dom jest miejscem, w którym odpowiednia temperatura jest zawsze najważniejsza. Zbyt wysoka lub zbyt niska, nie pozwala mieszkańcom cieszyć się odpoczynkiem, albo skupić na pracy wykonywanej w domu. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na założenie systemów klimatyzacji i wentylacji. Dla kogo domowa klimatyzacja stanowi idealny wybór? Przede wszystkim dla tych, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi, takimi jak alergie, czy choroby układu oddechowego. Klimatyzacja zapewnia, iż powietrze jest stale filtrowane i oczyszczane z mikroorganizmów oraz szkodliwych cząstek. Dzięki temu powietrze jest stale świeże, a reakcje alergiczne lub choroby zostają wyciszone i ograniczone. Optymalna wilgotność i temperatura powietrza poprawiają także samopoczucie mieszkańców.

Klimatyzacja nie tylko latem

Chociaż klimatyzatory są głównie kojarzone z pracą w upalne dni, również zimą mogą istotnie przyczyniać się do utrzymania prawidłowej temperatury. Nie powstają przy tym przeciągi, a zimą pomieszczenia nie nagrzewają się nadmiernie, co mogłoby się wydarzyć przy tradycyjnym, ręcznym sterowaniu ogrzewaniem. Decydując się na zainstalowanie klimatyzacji domowej, warto udać się do specjalistów, takich jak Waso Klim. Pomogą oni w wyborze odpowiedniej instalacji, a także zadbają o jej montaż i programowanie. Dzięki temu każdy z mieszkańców będzie mógł się cieszyć odpowiednią temperaturą.

Następna informacja

N 3 N N T #id awatara (moduł katalog) autor.awatar = .* #id uzytkownicka z facebooka autor.fbid = .* 200120 informacja (pl) 200120 informacja (pl) T redakcja@m-ce.pl redakcja@m-ce.pl Twój komentarz został opublikowany Witamy serdecznie Z przyjemnością informujemy, iż Twój komentarz do artykułu "{#informacja#}" został opublikowany w portalu M-ce.pl. Wszystkie komentarze do artykułu są widoczne pod adresem: {#link#}#komentarze -- Pozdrawiamy, Redakcja portalu miasta Mysłowice www.M-ce.pl auto redakcja@m-ce.pl redakcja@m-ce.pl Wysłano odpowiedź na twój komentarz Witamy serdecznie Z przyjemnością informujemy, iż wysłano odpowiedź na Twój komentarz "{#komentarz#}" do artykułu "{#informacja#}" w portalu M-ce.pl. Wszystkie komentarze do artykułu są widoczne pod adresem: {#link#}#komentarze -- Pozdrawiamy, Redakcja portalu miasta Mysłowice www.M-ce.pl T 200520 T Redakcja {#nazwa_portalu#} redakcja@{#http_host#} Dodanie do newslettera {#nazwa_portalu#} Dzień dobry, Dziękujemy, że dodałeś swój adres e-mail do listy mailingowej! Dokończ rejestrację, klikając w ten link a otrzymasz: - wiarygodne wiadomości z życia Twojego miasta - przydatne informacje o trwających remontach i planowanych przerwach w dostawie energii lub wody - zapowiedzi i relacje z najciekawszych lokalnych wydarzeń Jeśli ta wiadomość została wysłana pod niewłaściwy adres, lub chcesz z rezygnować z otrzymywania newslettera, kliknij w ten link. -- Pozdrawiamy, Redakcja portalu {#nazwa_portalu#}