Wiadomości z Mysłowic

Moda na oddziałach ratunkowych?

  • Dodano: 2021-07-12 11:15

Na pewno znajdą się zwolennicy teorii, że w przypadku lekarzy, sanitariuszy czy pielęgniarek wygląd – w tym również zewnętrzny strój – nie mają żadnego, najmniejszego nawet znaczenia. Z drugiej jednak strony ci sami ludzie zgodnie przyznają, że lekarz ze względu na swój fach, powinien się wyróżniać spośród tłumu, szczególnie, kiedy jest  pracy i ma kontakt z dziesiątkami pacjentów. To znacznie ułatwia zadanie znalezienia odpowiedniej osoby – zwłaszcza tym ostatnim. Moda w szpitalach, jak widać, również ma dzisiaj i sens, i pewne znaczenie.

Damska odzież medyczna – co się zmieniło w tym temacie?

Zwykle już odgórnie zakładamy, że to właśnie dla pań ubiór w miejscu pracy będzie mieć szczególnie istotne znaczenie. Chociaż faktycznie, odzież medyczna damska stanowi spory odsetek wśród całej dostępnej w sklepach odzieży medycznej, to jednak trendy i zawirowania na punkcie konkretnych modeli spodni można zauważyć także w obszarze męskiej garderoby oraz dodatków do niej. 

Damska odzież medyczna kiedyś składała się ze schludnego, maksymalnie uproszczonego, dwuczęściowego kompletu – spódnicy przed kolano oraz odpowiednio dopasowanej do tego bluzy medycznej. Żadnych wstawek, proste dekolty, dwa lub trzy dozwolone kolory – biel, chirurgiczna zieleń lub jasnobłękitny kolor. Dzisiaj sklepy internetowe oferują damską odzież medyczną w różnych fasonach, z ciekawymi wstawkami, dzięki którym sylwetka doskonale się prezentuje. Nie to jednak jest w tym wszystkim najważniejsze – ubranie powinno być przede wszystkim wygodne, zapewniać maksymalną swobodę ruchów, a także przepuszczać powietrze. Właśnie z tego względu odzież medyczna produkowana jest jedynie z naturalnych tkanin i materiałów pochłaniających wilgoć, a nie syntetycznych, z ewentualnymi niewielkimi dodatkami elastycznych tkanin dla lepszego przylegania ubrań do ciała. Czysto technicznie rzecz ujmując, niezbędne jest też każdorazowo wybieranie odpowiedniego dla siebie rozmiaru – zarówno zbyt obcisłe, jak i zbyt obszerne ubrania nie będą dobrym wyborem – nie tylko ze względów estetycznych, ale także czysto praktycznych.

Damska odzież medyczna a rozmiary plus size?

Praca w państwowej służbie zdrowia nigdy nie wymuszała posiadania talii osy i doskonałej figury – choroby nie wybierają i również wśród pracowników służących innym w szpitalach czy poradniach zdrowia zdarzają się osoby otyłe. Nie oznacza to jednak, że osoba nosząca rozmiar ubrań plus size musi źle się czuć we własnej skórze na co dzień. Moda jest dzisiaj także dla nich – w sklepach można znaleźć także większe ubrania. Warto jednak zamiast jasnych, jaskrawych kolorów wybiera te ciemniejsze, stonowane, najlepiej wyposażone w pionowe wstawki oraz dekolt wycięty w tak zwany serek. Dzięki temu sylwetka jest optycznie wyszczuplona. Osobom z widoczną nadwagą nie poleca się również noszenia spodni kończących się w połowie łydek, gdyż to powoduje, że sylwetka wydaje się mniejsza i pulchniejsza. Warto także decydować się na dobrze dopasowane ubrania, nie za szerokie, aby nie wydawać się jeszcze masywniejszym i unikać tradycyjnych, okrągłych dekoltów.

Ubiór pracowników służby zdrowia ma największe chyba znaczenie dla najmłodszych pacjentów – i to właśnie w przypadku lekarzy pielęgniarek dziecięcych oddziałów szpitalnych zaleca się noszenie kolorowych, bajkowych ubrań, które dzieciakom dobrze, pozytywnie się kojarzą i które chociaż odrobię odsuwają od nich strach. W tym wypadku ubranie jest w stanie przekonać dziecko do wielu rzeczy, w tym także do wykonania niezbędnych badań lekarskich.

Zadbaj o marketing sklepu internetowego

Odpowiednia reklama skutecznie trafi do odpowiednich odbiorców. To jest ważne. W tych czasach bez odpowiedniego marketingu sklep internetowy nie będzie na siebie zarabiał. Dlatego ważnym elementem jest przeznaczenie części budżetu na reklamy Google Ads, Facebook Ads czy też pozycjonowania stron internetowych.Warto skorzystać z usług algov.pl, jeśli chce się mieć pewność, że działania marketingowe zostaną przeprowadzone na najwyższym poziomie.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.