Wiadomości z Mysłowic

Pasze dla koni sportowych - jaką dietę zapewnić koniom skokowym?

  • Dodano: 2019-12-11 12:30

Konie skokowe wymagają specjalnej diety. Dlaczego? Wszystko przez charakter ich pracy. Ten wyróżnia się koniecznością utrzymania skupienia, a także szybkiego aktywowania zapasów energii do pokonania przeszkody.

Pasze dla koni sportowych – dlaczego są ważne?

Potrzeby żywieniowe koni sportowych potrafią być naprawdę różnorodne. Zapotrzebowanie na konkretne składniki wynika z wspomnianego powyżej charakteru ich pracy. Niestety bardzo często podczas kolejnego dnia zawodów można zauważyć, ze konie skokowe nie maja już energii do podejmowania wysiłku. Oczywiście powodem tego jest źle zbilansowana dieta, która nie dostarczyła im odpowiednich wartości. Podczas przejazdów zazwyczaj przeważa spokojne tempo, zbliżone do wycieczki po parku. Jednak następują nagłe przyspieszenia tempa wymagane przez przeszkody. Dynamika przejazdu jest uzależniona również od rangi rozgrywanych zawodów, a także umiejętności jeźdźca. Właśnie dlatego należy dokładnie analizować dietę i składy paszy dla koni sportowych. Niektóre z nich mogą wymagać uzupełnienia o suplementy.

Pasze dla koni sportowych – co w składzie?

Opiekunowie koni skokowych muszą szczególnie dbać o opanowanie nerwów i temperamentu zwierzęcia. Niezbędny jest również stabilny dopływ energii. To właśnie ona, energia ma pozwalać zwierzęciu i jeźdźcowi na swobodne pokonywanie przeszkód. Pasza musi sprawiać, że będzie możliwa nagła mobilizacja, ale nie nadpobudliwość. Podczas nieodpowiedniego żywienia ogromnym zagrożeniem jest zakwaszenie organizmu. Wynika ono z nagłej mobilizacji nieprzygotowanego zwierzęcia. Wówczas wzrasta produkcja kwasu mlekowego prowadzącego do tego problemu. Kumulacja mleczanów powoduje bardzo negatywne skutki. Do nich należą sztywność mięśni i niechęć do ruchu. Dlatego też poleca się produkty z https://vital.sklep.pl/sport których składy dostarczają energii na wysokim poziomie. Dodatkowo chronią układ kostny i mięśnie przed urazami. Warto zadbać również o produkty dodatkowo wzmacniające procesy regeneracyjne. Rozluźnienie włókien mięśniowych i dostarczenie przeciwutleniaczy sprawia, że zwierzę będzie w świetnej formie sportowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.