Wiadomości z Mysłowic

Polecane kosiarki do pielęgnowania przydomowych trawników

  • Dodano: 2024-05-16 17:45

Kosiarki elektryczne to urządzenia, które świetnie sprawdzają się podczas pielęgnowania powierzchni zielonych otaczających domy oraz działki rekreacyjne. Są one stosunkowo lekkie, wyróżniają się wysoką kulturą pracy, jednocześnie zapewniając niemal bezobsługową eksploatację. Jednak ich popularność bezpośrednio przekłada się na ogrom dostępnych na rynku modeli. Który z nich zatem wybrać? Oto 5 szczególnie godnych polecenia kosiarek elektrycznych.

Kosiarka elektryczna Graphite 59G474

Zestawienie otwiera kosiarka elektryczna Graphite 59G474. To model dedykowany głównie osobom o nieco skromniejszym budżecie, które szukają ekonomicznego i jednocześnie wydajnego urządzenia do pielęgnacji przydomowych trawników. Sprzęt ten jest napędzany silnikiem o mocy 1Ż500 watów, który w połączeniu z ostrym nożem tnącym pozwala za jednym przejazdem skosić 36 cm trawy. Kosiarka elektryczna Graphite 59G474 umożliwia przycinanie źdźbeł na wysokości 20, 35 lub 50 mm. Regulacja zespołu tnącego odbywa się poprzez wajchę zlokalizowaną z boku obudowy urządzenia. Ścinana trawa może być zbierana do dołączanego kosza o pojemności 35 litrów lub pozostawiana bezpośrednio na murawie. Sterowanie kosiarką elektryczną Graphite 59G474 ułatwiają kółka o dużej średnicy, które stawiają niski opór toczenia i łatwo przetaczają się przez niewielkie przeszkody terenowe w postaci korzeni lub ściętych łodyg roślin. Na pochwałę zasługuje również ergonomiczna rączka umożliwiająca sterowanie prędkością kosiarki elektrycznej. Został w niej też zamontowany bezpiecznik, który chroni przed przypadkowym uruchomieniem ostrza tnącego. Oprócz tego Graphite 59G474 posiada również zintegrowaną rączkę, która ułatwia przenoszenie urządzenia.

Kosiarka elektryczna Gardena PowerMax 32/1200 G2

Na małych posesjach, które posiadają trawniki o mocno nieregularnym kształcie, świetnie sprawdzi się kosiarka elektryczna Gardena PowerMax 32/1200 G2. Jest to kompaktowych rozmiarów sprzęt, którym można łatwo manewrować wokół przeszkód terenowych, a także dostawać się do trudnodostępnych części trawnika. Kosiarka elektryczna Gardena PowerMax 32/1200 G2 została wyposażona w zespół tnący o szerokości 32 cm. Jego położenie może być regulowane w 4-stopniowym zakresie poprzez dźwignię centralnie umieszczoną na obudowie urządzenia. Minimalna wysokość cięcia to 35 mm, a maksymalna długość źdźbeł 65 mm. Ścięta trawa może być na bieżąco zbierana do dołączanego kosza na odpady zielone o pojemności 30 litrów. Gardena PowerMax 32/1200 G2 może pochwalić się też wysoką kulturą pracy. Uchwyt kosiarki elektrycznej tłumi przenoszone drgania, a głośność dźwięku emitowanego przez urządzenie mierzona przy uchu operatora nie przekracza pułapu 82 dB (A).

Kosiarka elektryczna Stiga Combi 336c

Stiga Combi 336c to zaawansowana technologicznie kosiarka elektryczna. Została ona wyposażona w wydajny silnik o mocy 1Ż400 watów, który napędza ostrze tnące o szerokości 34 cm. Jego położenie względem murawy może być ustawione w 5-stopniowym zakresie od 25 do 75 mm, zapewniając możliwość szerokiej regulacji. Jedną z większych zalet kosiarki elektrycznej Stiga Combi 336c jest jej uniwersalność. Urządzenie może nie tylko ścinać trawę, lecz także ją mulczować. Proces ten polega na bardzo drobnym mieleniu masy zielonej i równomiernym rozprowadzaniu jej po powierzchni trawnika. W efekcie już po kilku dniach zaczyna ona zamieniać się w naturalny nawóz, który pomaga w optymalnym rozwoju murawy. Trawa może być też zbierana do dołączanego kosza o pojemności 335 litrów. Został on dodatkowo wyposażony we wskaźnik napełnienia, który na bieżąco informuje o tym, kiedy trzeba będzie go opróżnić.

Kosiarka elektryczna Ryobi RLM18E40H

Ryobi RLM18E40H to nowoczesna kosiarka elektryczna opracowana z myślą o szczególnie wymagających osobach. Jej sercem jest potężny silnik o mocy 1Ż800 watów, który umożliwia napędzenie zespołu tnącego o szerokości roboczej wynoszącej 40 cm. Zapewnia on wysoką efektywność, tym samym pozwalając na szybkie przycinanie nawet sporych rozmiarów trawników. Ostrze kosiarki elektrycznej może być regulowane w 5-stopniowym zakresie od 20 do 70 mm, a ścięta trawa może być gromadzona w koszu na odpady zielone o pojemności 50 litrów. Pielęgnację murawy wspomaga też funkcja EasyEdge™, która umożliwia koszenie aż do samej krawędzi trawnika. Przyda się to podczas pielęgnowania powierzchni zielonych bezpośrednio sąsiadujących ze ścieżkami lub podjazdami samochodowymi. Pracę ułatwia także specjalny uchwyt Vertebrae™, który zapewnia pełną kontrolę nad sprzętem w każdych warunkach atmosferycznych. Jego konstrukcja zauważalnie redukuje też przenoszone na dłonie operatora kosiarki elektrycznej wibracje, tym samym zwiększając komfort pracy. Uchwyt zapewnia też możliwość regulacji i dopasowania go do indywidualnej anatomii korzystającej z niego osoby.

Kosiarka elektryczna Stihl RME 443

Kosiarka elektryczna Stihl RME 443 to sprzęt dla osób, które nie uznają kompromisów. Jej sercem jest nowoczesny silnik o mocy 1Ż500 watów, który został zoptymalizowany pod kątem generowanego momentu obrotowego. Dzięki temu urządzenie może wprawiać w ruch zespół tnący o szerokości roboczej wynoszącej aż 41 cm. Wysokość ostrza może być regulowana w 6-stopniowym zakresie od 25 do 75 mm. Na szczególną pochwałę zasługuje jednak konstrukcja samego noża tnącego. Został on wykonany w kształcie przypominającym łopatkę, który podczas obracania się wytwarza silny strumień powietrza. Dzięki temu źdźbła trawy tuż przed ścięciem są podnoszone, a następnie precyzyjnie skracane i wyrzucane do przyłączanego zbiornika o pojemności 55 litrów. Kosz na trawę może też zostać zdemontowany, a następnie złożony. Mnóstwo praktycznych informacji znajdziesz w artykule Ranking kosiarek elektrycznych. Dobra kosiarka elektryczna - czyli jaka?

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.