Wiadomości z Mysłowic

Pożyczka: w lokalnej firmie czy serwisie internetowym?

  • Dodano: 2016-01-20 06:45, aktualizacja: 2016-01-20 06:56

Gdzie bezpieczniej wziąć pożyczkę?

Bardzo ważne pytanie, na które odpowiedź nie jest całkiem jednoznaczna. Paradoksalnie, Internet może być lepszym miejscem na znalezienie solidnego pożyczkodawcy. Jak wszędzie, można znaleźć tu nieuczciwe firmy, jednak sporo firm pożyczkowych działających online udziela chwilówek przez Internet na bardzo dużą skalę, klientom z całego kraju. Często taki serwis jest częścią dużej grupy pożyczkowej, która działa także na innych, zagranicznych rynkach. Zapewne większość ludzi kojarzy takie marki jak Vivus czy Provident, nawet jeśli nigdy nie była zainteresowane ofertą pożyczek internetowych.

Porównanie kosztów pożyczek

Tu też sprawa może być zróżnicowana - ciężko wydać jednoznaczny wyrok na korzyść jednej, czy drugiej strony. Na pewno jednak szybciej można zorientować się w ofercie dostępnej online. Można wykorzystać w tym celu serwis porównujący oferty wielu pożyczkodawców, taki jak chwilówki-online.org.Porównanie ofert online pozwoli także ocenić ofertę lokalnej firmy - poza kosztami warto zapytać o promocję którą stosuje wiele pożyczkodawców online. Mowa tutaj o promocji polegającej na tym, iż pierwsza pożyczka jest darmowa - oznacza to konieczność zwrotu wyłącznie pożyczonej kwoty, bez żadnych kosztów. Należy jednak przestrzegać terminu spłaty, aby skorzystać z takiej oferty. Nieustanie pojawiają się także nowe oferty chwilówek, co sprawia że klient ma jeszcze większy wybór.

Kolejną sprawą jest analiza umowy, którą otrzymujemy w każdej firmie. Oczywiście branie pożyczek w przypadku gdy uważamy, iż będziemy mieli problem ze spłatą jest nieodpowiedzialne, jednak warto wiedzieć jakie koszty nas czekają w przypadku nieterminowości.

Niezależnie od wyboru pożyczkodawcy, warto zawsze przemyśleć samą konieczność brania pożyczki - jest to zobowiązanie, które niespłacone terminowo oznacza finansowe konsekwencje - nie mamy co liczyć na dobroduszność jak w przypadku rodziny (chociaż z rodziną też zapewne różnie bywa w takich sytuacjach). Być może potrzebne pieniądze można zaoszczędzić na innych wydatkach lub przykładowo sprzedać niepotrzebny, nieużywany sprzęt w naszym  domu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Muniek888

    Do SPAMu chamskiego prowadzą linki z artykułu tylko ja to zauważyłem?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.