Wiadomości z Mysłowic

Skąd czerpać informacje o spółkach?

  • Dodano: 2021-12-16 06:00, aktualizacja: 2021-12-16 08:07

Głębia analizy.

W grze na giełdzie najważniejsza jest informacja. To dzięki niej można zyskać przewagę nad innymi inwestorami, co przekłada się na udane transakcje i zyski. Gdzie jednak można znaleźć informacje, które mogą okazać się tak cenne? Sprawdź sam.

Istotną różnicą pomiędzy doskonałym inwestorem a przypadkowym graczem giełdowym, jest głębia wykonywanej analizy spółek. Wynika to między innymi z wykorzystywanych źródeł informacji.

  1. Graczom technicznym, którzy skupiają się bardziej na wyglądzie wykresu, często wystarczy tylko przegląd najważniejszych wskaźników fundamentalnych. Dostępne są one na wielu serwisach giełdowych i pozwalają uniknąć mocno podejrzanych spółek.
  2. W ogólnej analizie fundamentalnej potrzebne są bardziej szczegółowe dane, które zawarte są w raportach okresowych. Oprócz tabel z danymi finansowymi zawierają one także noty i komentarze dotyczące najważniejszych wydarzeń w spółce.
  3. Spółki publikują także raporty bieżące. Można je znaleźć choćby na
  4. stronie Giełdy Papierów Wartościowych
  5. . Komunikaty te pozwalają być na bieżąco ze zmianami, jakie zachodzą w firmie. Dowiedzieć się z nich można o istotnych umowach, uchwałach, a także innych ważnych wydarzeniach.
  6. Wszystkie wspomniane informacje są jednak ogólnodostępne. Aby uzyskać przewagę nad innymi, należy także przeglądać strony tematyczne związane z daną branżą. Pozwala to lepiej ocenić perspektywy analizowanej spółki.

Poza tym inwestorzy często korzystają też z własnej wiedzy i doświadczenia. Szczególnie gdy zawodowo są związani z daną branżą. Natomiast najgorszym źródłem informacji zazwyczaj bywają fora i komentarze internautów. Wprowadzają one zamęt, a nieznani użytkownicy często rozsiewają niesprawdzone plotki.

Nawyk analizowania to znak dobrego inwestora

Już początkujący gracze powinni mieć nawyk sprawdzania i analizowania danych. Przy założeniu konta maklerskiego także warto dowiedzieć się, jakie da ono możliwości i z jakimi opłatami się wiąże. W tym temacie znajdziesz więcej informacji tutaj i na innych, podobnych stronach. Będzie to doskonały test Twoich umiejętności analizy i wyciągania wniosków. W ten sposób już na początku dokonasz przemyślanej i właściwej decyzji o wyborze optymalnego konta, na którym dokonasz kolejnych inwestycji.

Bądź niczym detektyw

Zbieranie samych informacji to często zbyt mało. Na ich podstawie należy wyciągnąć także właściwe wnioski. Musisz wiedzieć, jakie perspektywy malują się przed wybraną spółką. To także wpływa na źródła informacji, jakich będziesz potrzebował. Google to przyjaciel każdego inwestora, który stara się znaleźć odpowiedzi na swoje pytania odnośnie przyszłości danej branży. Dobry inwestor musi dużo szukać i jeszcze więcej czytać, nim podejmie najlepszą decyzję.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.