Wiadomości z Mysłowic

Wczasy odchudzające - inny sposób na walkę z otyłością

  • Dodano: 2018-03-20 07:15, aktualizacja: 2018-03-20 07:28

Wczasy kojarzą nam się z urlopem, słońcem, wakacjami, piwem i morzem. Jednak dla niektórych wczasy oznaczają okres intensywnego wysiłku. Są to wczasy odchudzające. Pytanie, które sobie zadaje sobie wiele osób: czy warto z nich skorzystać? Odpowiadamy.

Dla osób z nadwagą

Jeżeli wiemy, że mamy nadwagę i zdajemy sobie z tego sprawę – to już jesteśmy wygrani. Pierwszy krok został postawiony – jest nim sama świadomość problemu. Niestety, sama świadomość nie pomoże nam zrzucić zbędnych kilogramów. By to zrobić musimy podjąć jakieś działania. Z reguły są one determinowane stopniem naszej nadwagi. Najczęściej decydujemy się na jakąś formę diety: rezygnujemy ze słodyczy, odstawiamy na bok alkohol, wprowadzamy więcej wody i zdrowych posiłków a samochód zastępujemy rowerem. To jednak dopiero początek. Powinniśmy zdecydować się na więcej ruchu. Jednak największym problemem jest znalezienie motywacji. Nie chce nam się regularnie ćwiczyć, biegać czy podnosić ciężary. Uważamy, że zmiana nawyków żywieniowych w zupełności wystarczy. Niestety, efekty bez treningu będą, ale bardzo późno i zdecydowanie mniej widoczne.

Jedź na wczasy odchudzające

Istnieje możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Przyjemne – odpoczynek w ustronnym miejscu, pożytecznym, utrata zbędnych kilogramów. Nie bez powodu nazywamy to wczasami odchudzającymi. Od standardowego treningu różnią się one miejscem. Taki obóz znajduje się w jakimś urokliwym zakątku Polski, np. na Mazurach lub nad morzem. Jego ideą jest wyrobienie przekonania, że trening może i powinien być dobrą zabawą.

O wiele przyjemniej biega się w mazurskim lesie zamiast w ciasnej warszawskiej siłowni. Grupowa jazda na rowerze z innymi osobami z nadwagą dodaje nam więcej motywacji niż samotna przejażdżka po mieście. Bo właśnie to jest największą siłą wczasów odchudzających – wsparcie grupy. Nic tak nie motywuje człowieka, jak drugi człowiek z podobnym problemem. Dodatkowo nad naszym treningiem czuwa kilku trenerów, dietetyk czy nawet psycholog. Dzięki czemu mamy pewność, że uzyskamy oczekiwany efekt. Wczasy odchudzające to szybki sposób na szczuplejszą sylwetkę. Plan treningowy jest tak ułożony, by wszystkie mięśnie dostały w kość. Jednocześnie nie jest on na tyle wyczerpujący, byśmy następnego dnia mieli dość i zrezygnowali z odchudzania. Jeden turnus trwa z reguły od trzech do czternastu dni (zależy to od nas) i ukierunkowany jest na jak najefektywniejsze spalanie tłuszczu. Czy ostatecznie się to uda, zależy przede wszystkim od naszego zaangażowania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.