Wiadomości z Mysłowic

Worki foliowe w branży budowlanej

  • Dodano: 2022-12-08 09:45, aktualizacja: 2022-12-16 10:28

Foliowe worki znajdują zastosowanie w wielu branżach, jednak to właśnie w tej budowlanej okazują się wyjątkowo przydatne i trudno wyobrazić sobie bez nich jakikolwiek remont. Pojemne i wytrzymałe worki sprawdzają się w tych oczywistych momentach, mogą również przydać się w mniej spodziewanych przypadkach. Przeanalizujmy więc rolę worków foliowych, które warto mieć przy sobie zarówno podczas remontów generalnych, jak i drobnych renowacji.

POZOSTAŁOŚCI PO REMONCIE – CO ZE ŚMIECIAMI?

Każdy, kto decyduje się na renowację domu lub mieszkania prędzej czy później stanie przed problemem dotyczącym wywozu odpadów budowlanych. Warto wiedzieć, że wszystkich pozostałości po remoncie nie możemy tak po prostu wyrzucić do śmieci. Fragmenty zdartej podłogi, popękane kafelki, tynk, kawałki papy dachowej, gips, niezużyte resztki farb, druty, styropian, wiaderka po kleju czy lakierach – większość z tych pozostałości nie jest klasyfikowana jako odpady komunalne i wyrzucenie ich do najbliższych pojemników na odpady może wiązać się z grzywną. Poza tym część z nich zawiera toksyczne substancje, dlatego też niezbędne jest zachowanie odpowiednich procedur. Jeśli odpadów poremontowych nie mamy zbyt wiele, możemy samodzielnie zawieźć je do najbliższego PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Warto jednak wcześniej skontaktować się z obsługą telefonicznie w celu ustalenia szczegółów.

Jeśli jednak planujemy generalny remont i wiemy, że odpadów budowlanych będziemy mieć sporo, najlepszym wyjściem będzie zamówienie kontenera na tego rodzaju odpady. Wybierając usługę w najszerszym (najczęściej też najdroższym) pakiecie, kwestię wywozu i segregacji odpadów oddajemy w ręce firmy. O ile możemy wrzucać luzem do kontenera fragmenty starych mebli, kartony czy większe elementy ścian lub podłogi, o tyle sukcesywne zapełnianie kontenera gruzem jest właściwie niewykonalne bez użycia worków foliowych.

WORKI FOLIOWE – ZASTOSOWANIE W BRANŻY BUDOWLANEJ

Transport materiałów poremontowych to zdecydowanie podstawowe zastosowanie worków foliowych w branży budowlanej. Niezależnie od tego, czy wywozimy różnego rodzaju śmieci samodzielnie, czy też przenosimy je z miejsca remontu do kontenera, solidne worki na odpady budowlane to podstawa szybkiej, sprawnej i skutecznej pracy. Co najczęściej znajdziemy wśród odpadów budowlanych?

  • resztki drewna,
  • ścinki kafelków i płytek,
  • fragmenty ścianek działowych,
  • gruz budowlany.

Wspólnymi mianownikami tych odpadów są przede wszystkim znaczna masa i nierzadko także ostre krawędzie poszczególnych elementów. Ze względu na wysoką odporność na rozerwanie folii LDPE oraz odpowiednią grubość worki na odpady budowlane świetnie sprawdzają się przy przenoszeniu ciężkich elementów, które mogłyby naruszyć ciągłość struktury opakowania. Ponadto worki są całkowicie wodoodporne, a jak wiadomo, na budowie nie brakuje mokrych odpadów, takich jak chociażby zawilgotniałe materiały poremontowe, resztki szpachli, betonu czy przeróżnych cieczy specjalistycznych. Niezależnie więc od tego, czy odpady wynosimy z miejsca remontu na bieżąco, czy też gromadzimy je w jednym miejscu, by pozbyć się ich za jednym razem po zakończeniu renowacji, worki na odpady budowlane to absolutny must have każdej modernizacji, począwszy od naprawy dachu, przez renowację kuchni czy łazienki, aż po generalny remont mieszkania, a tym bardziej domu.

WORKI NA ODPADY BUDOWLANE – ALTERNATYWNE ZASTOSOWANIA

Transport ciężkich odpadów to oczywiście podstawa, natomiast w wielu przypadkach worki foliowe przydają się w innych sytuacjach. Nawet jeśli nie planujemy demontażu starej podłogi czy skuwania kafelków łazienkowych, a chcemy jedynie przemalować sypialnię, worki foliowe sprawdzonej marki mogą uratować cenne sprzęty domowe.

  • Zabezpieczenie cennych przedmiotów

Nawet w przypadku malowania sypialni może dojść do nieprzyjemnych w skutkach incydentów. Najcenniejsze przedmioty niekoniecznie muszą zostać wyniesione z pomieszczenia, ale z pewnością dobrze, by zostały zakryte. Grube worki foliowe sprawdzą się tutaj idealnie.

  • Worki jako folia malarska

Co zrobić, kiedy folia malarska skończy się szybciej, niż myśleliśmy? Wystarczy rozciąć kilka grubych worków foliowych i wykorzystać materiał do zabezpieczenia podłogi oraz mebli przed zachlapaniem farbą. W wielu przypadkach wytrzymała folia LDPE sprawdzi się lepiej niż cienka folia malarska!

  •     • Przechowywanie sprzętu

Jeśli w grę wchodzi remont obejmujący większość domu lub mieszkania, niektóre sprzęty lub meble muszą na jakiś czas zostać wyniesione. Najczęściej lądują wtedy na strychu, w garażu lub w piwnicy. Jeśli więc obawiamy się o warunki panujące w tych pomieszczeniach, najlepiej zabezpieczyć sprzęt na czas przechowywania przy użyciu worków foliowych.

Jakie worki foliowe wybrać?

Wykonać remont to jedno, natomiast posprzątać i doprowadzić odświeżoną przestrzeń do pełnej używalności, to drugie. Trudne do usunięcia plamy czy zarysowania negatywnie wpływają na jakość wykonywanych usług, powodując najczęściej wiele problemów. Zaopatrzenie się w odpowiednie worki foliowe na odpady budowlane to prosty i skuteczny pomysł na uniknięcie niemiłych niespodzianek. Konkretne worki na odpady budowlane najlepiej dopasować do indywidualnych potrzeb związanych z remontem w danym miejscu. Głównymi parametrami, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, to pojemność worków oraz grubość materiału, z jakiego są wykonane. Najczęściej będziemy wybierać spośród kilku dostępnych rozmiarów i rodzajów worków foliowych, jednak warto pamiętać, że niektóre firmy oferują usługę wykonania worków na zamówienie klienta.

Wioletta BaborskaWioletta Baborska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.