Wiadomości z Mysłowic

25-latka i 27-letni mężczyzna narazili córkę na niebezpieczeństwo. Odpowiedzą przed sądem

  • Dodano: 2024-05-22 11:45

Mysłowiccy policjanci interweniowali wobec rodziców noworodka, którzy pijani opiekowali się dzieckiem. Matka dziecka miała 2,7 promila alkoholu w organizmie, a jej partner ponad 2 promile. Para została zatrzymana, a dziewczynka trafiła do rodziny zastępczej.

Ponad 2 promile alkoholu

W niedzielę tuż po 2.00 w nocy mysłowiccy policjanci otrzymali informację od kobiety, że jej nietrzeźwy partner właśnie wyszedł z ich 3 tygodniową córką z mieszkania. Mundurowi szybko ustalili miejsce pobytu 27-latka i jego dziecka. Mężczyzna ten przed wyjściem z mieszkania sprawował opiekę nad córką razem ze swoją partnerką. Stróże prawa wyczuli od rodziców noworodka silną woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że matka miała w organizmie 2,7 promila a jej partner ponad 2 promile.

Mundurowi wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego, który nie stwierdził potrzeby hospitalizacji dziecka.
Decyzją mysłowickiego sądu rodzinnego i nieletnich dziewczynka trafiła pod opiekę rodziny zastępczej.

Nieodpowiedzialni rodzice noc spędzili w policyjnym areszcie. Wczoraj decyzją prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach zostali oni objęci policyjnym dozorem. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. 25-latka i 27-letni mężczyzna odpowiedzą za narażenie córki na niebezpieczeństwo. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również