Wiadomości z Mysłowic

40-letni kierowca złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

  • Dodano: 2021-01-04 07:00, aktualizacja: 2021-01-04 05:04

Policjanci z mysłowickiej drogówki zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mysłowiczanin wpadł w ręce stróżów prawa na ul. Laryskiej, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość.

Za niestosowanie się do sądowego orzeczenia grozi mu teraz do 5 lat więzienia

W miniony poniedziałek (28.12.) około godziny 15 na ul. Laryskiej patrol mysłowickiej drogówki zatrzymał do kontroli citroena, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Za kierownicą samochodu siedział 40-letni mieszkaniec naszego miasta. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że wobec mysłowiczanina orzeczono zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za niestosowanie się do sądowego zakazu 40-latkowi grozi nawet do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd

Policja przypomina:

art. 244 Kodeksu Karnego

Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, [...], prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową [...], podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również