Wiadomości z Mysłowic

41-latka z Chorzowa ukarana 20 punktami karnymi za przekroczenie prędkości!

  • Dodano: 2024-03-14 11:15

W środę na ulicy Konopnickiej, policjanci z Mysłowic prowadzili akcję "Prędkość". W ciągu zaledwie dwóch godzin, dwa różne patrole zatrzymały do kontroli drogowej tą samą kierującą za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Kobieta została ukarana mandatami karnymi na łączną kwotę 2600 zł i 20 punktami karnymi.

Dwa razy przekroczyła prędkość

13 marca policjanci z Mysłowic prowadzili akcję "Prędkość". Na ulicy Konopnickiej, gdzie obowiązuje strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h, dwa różne patrole w ciągu dwóch godzin zatrzymały do kontroli tę samą kobietę. Mieszkanka Chorzowa tuż po 8.00 przekroczyła dopuszczalną prędkość o 46 km/h. Za to wykroczenie, zgodnie z taryfikatorem, stróże prawa ukarali ją mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i 11 punktami karnymi. Kierująca audi nie wyciągnęła najwyraźniej żadnych wniosków ze swojego postępowania, ponieważ dwie godziny później, inny patrol zatrzymał ją ponownie. Kobieta jechała ulicą Konopnickiej z jeszcze większą niż poprzednio prędkością, tj.64 km/h. Z uwagi na fakt, że było to kolejne rażące przekroczenie prędkości przez 41-latkę, policjanci nałożyli na nią mandat karny w wysokości 1600 złotych i 9 punktów karnych. 

W trakcie całej akcji "Prędkość", mundurowi odnotowali łącznie 61 przypadków, w których kierujący zbyt mocno naciskały na gaz.

Apel mundurowych

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Należy pamiętać, że nadmierna prędkość na drodze, to narażenie nie tylko swojego zdrowia i życia, ale także innych uczestników ruchu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również