Wiadomości z Mysłowic

54-letni pirat drogowy został ukarany za jazdę po chodniku!

  • Dodano: 2024-02-02 09:00, aktualizacja: 2024-02-08 14:10

Nie uniknie odpowiedzialności kierowca opla, który w Mysłowicach wykorzystał drogę dla pieszych do ominięcia zatoru. Nagranie z tego zdarzenia mundurowi otrzymali na skrzynkę Stop agresji drogowej. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 1500 złotych grzywny i 8 punktów. Przypominamy, że przepisy zabraniają korzystania z drogi dla pieszych przez kierujących pojazdami mechanicznymi.

Mówią STOP piratom drogowym

Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i przesyłają nagrania niebezpiecznych zachowań na skrzynkę "Stop Agresji Drogowej". Policjanci z Mysłowic prowadzili czynności wyjaśniające wobec kierowcy opla, który na ul. Brzezińskiej wykorzystał drogę dla pieszych do ominięcia zatoru. Mundurowi nie mieli problemu z ustaleniem jego tożsamości. Okazał się nim 54-letni mysłowiczanin. Mężczyzna po obejrzeniu nagrania przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 1500 złotych grzywny, a do jego konta przypisanych zostanie 8 punktów.

Policja przypomina, że przepisy drogowe zabraniają kierującemu pojazdem jazdy wzdłuż po drodze dla pieszych, a przejeżdżając przez drogę dla pieszych, kierowca jest obowiązany jechać powoli i ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, a lekceważenie przepisów nierzadko prowadzi do tragicznych zdarzeń.

Poniżej zamieszczamy nagranie z wideorejestratora.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również