Wiadomości z Mysłowic

95 - lecie mysłowickiego Hufca

  • Dodano: 2019-05-15 13:30

Hufiec ZHP Mysłowice obchodzi w tym roku 95 - lecie swojej działalności.

Z tej okazji Komenda Hufca ZHP Mysłowice zaprasza na uroczyste obchody połączone z zakończeniem roku harcerskiego 2018/2019. Wydarzenie rozpoczyna się już 24 maja tj. piątek od apelu, który odbędzie się w I LO w Mysłowicach. Dzień później, 25 maja, organizatorzy zaplanowali uroczystą galę. Odbędzie się ona w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldziej 7.

W planie jest otwarcie wystawy, prezentującą dzieje Hufca ZHP Mysłowice oraz premiera filmu "Wszystko co nasze Polsce oddamy... ", który prezentować będzie historię organizacji w latach 1923-1956. W sobotni poranek odbędzie się także gra miejska szlakiem szczególnie ważnych miejsc dla mysłowickiego harcerstwa.

Na uroczyste obchody 95 – lecia Hufca ZHP Mysłowice zapraszamy nie tylko harcerzy, lecz także rodziców, byłych członków organizacji, sympatyków oraz wszystkich zainteresowanych harcerstwem mysłowiczan - mówi Marzena Drobiec - Pawłowska, komendant Hufca ZHP Mysłowice.

W niedziel odbędzie się msza święta oraz zakończenie obchodów. Wydarzenie zostało objęte patronatami honorowymi: prezydenta miasta Mysłowice Dariusza Wójtowicza oraz komendantki Chorągwi Śląskiej ZHP hm. Anny Peterko.

Regulamin, harmonogram oraz zapisy na całość obchodów dostępne na stronie internetowej Hufca ZHP Mysłowice.

95 - lecie mysłowickiego Hufca

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.