Wiadomości z Mysłowic

Dariusz Wójtowicz został wybrany na prezydenta Mysłowic!

  • Dodano: 2024-04-22 09:15, aktualizacja: 2024-04-22 11:13

Znamy już oficjalne wyniki II tury wyborów na prezydenta Mysłowic. Mieszkańcy zdecydowali, że włodarzem miasta na kolejną kadencję zostanie Dariusz Wójtowicz. 

Ponowna kadencja Dariusza Wójtowicza

Zgodnie z oficjalną informacją Państwowej Komisji Wyborczej dotyczącą wyborów na prezydenta miasta Dariusz Wójtowicz otrzymał wynik większy od kontrkandydatki Doroty Koniecznej-Simeli. W drugiej turze otrzymał 56,36%, a jego oponentka 43,64%. Różnica między kandydatami wyniosła aż 12,72%. Frekwencja we wczorajszym głosowaniu wyniosła 49,68%, co oznacza, że z 53 889 osób uprawnionych do głosowania, w wyborach wzięło udział 26 773 wyborców. 

Prezydent na swoim fanpage’u podziękował wszystkim mieszkańcom za udział w wyborach, przekazał również informacje o swoich planach na zmiany w mieście. W jego wypowiedzi nie mogło zabraknąć także kilku słów o tragedii, jaka spotkała górników i ich rodziny w związku ze wstrząsem w KWK Wesoła. 

Dorota Konieczny-Simela komentuje wynik wyborów

Kontrkandydatka Dariusza Wójtowicza również zamieściła swój komentarz dotyczący wyników wyborów. Konieczny-Simela pogratulowała wygranej Wójtowiczowi i wyraziła swoje głębokie nadzieje na to, że prezydent spełni swoje obietnice wyborcze. Pomimo przegranej w wyborach nadal planuje działać na rzecz miasta. 


 

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: PKW, FB Kandydatów / fot. FB Dariusz Wójtowicz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również