Wiadomości z Mysłowic

Dzień Dziecka połączony z Dniem Organizacji Pozarządowych w Parku Słupna

  • Dodano: 2019-05-27 09:00

Jak co roku w pierwszych dniach czerwca w mysłowickim Parku Słupna odbędzie się Dzień Dziecka połączony z Dniem Organizacji Pozarządowych. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych oraz powstanie miasteczko mysłowickich organizacji. W tym roku świętujemy 1 i 2 czerwca.

Dzień Dziecka w Parku Słupna rozpocznie się w sobotę 1 czerwca o godzinie 15.00 wielkim finałem konkursów "Mysłowice Moich Marzeń" oraz "Zostań Prezydentem Mysłowic". Kolejną przygotowaną atrakcją będzie Festiwal Kolorów, w ramach którego odbędą się cztery wyrzuty kolorów, kolejno o godzinie 16.00, 17.00, 18.00 i 19.00.

Ponadto, odbędą się pokazy taneczne Stage Art Dance Studio, Studia I Fly oraz sekcji Wokół baletu i standardów. Nie zabraknie również pokazów wokalnych oraz koncertu zespołu Oma Ogniwo.

Jak co roku odbędą się warsztaty, animacje i zabawy dla najmłodszych w strefie MOK pod hasłem „Dzieci tworzą”, a malowanie twarzy spowoduje, że dziecięce buzie nabiorą kolorów. Dmuchańce, park linowy, strażackie manewry, mały obóz harcerski, przejazdy zabytkowym wozem strażackim oraz wspólne czytanie z Księgarnią Studnia Trzech Cesarzy - te jak i wiele innych atrakcji zaplanowano dla najmłodszych z okazji ich święta.

Na zakończenie pierwszego dnia świętowania odbędzie się Finał balonowy, przejazd rolkarzy pierwszego mysłowickiego Nightskatingu oraz ognisko w Parku Słupna.

W tym roku zapraszamy do Parku Słupna również w niedzielę 2 czerwca, gdzie o godzinie 8:00 rano odbędą się zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych. Następnie o godzinie 10.00 w hali MOSiR dobędzie się wyjątkowe wydarzenie. Mistrz Świata w piłce siatkowej – Krzysztof Ignaczak, wicemistrz Świata w piłce ręcznej – Marcin Lijewski oraz pierwszy Polak w najlepszej koszykarskiej lidze świata NBA – Cezary Trybański Uszyją sport na miarę. 65 par rodzic – dziecko weźmie udział w wyjątkowym treningu prowadzonym przez sportowych gigantów. Żeby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu należy wysłać zgłoszenie mailowe na adres: a.berzowska@mosir.myslowice.pl.

Miłośników jazdy na rowerze zapraszamy do Parku Słupna o godzinie 11.00 skąd wyruszy III Mysłowicki Rajd Rowerowy o dystansie 18 km. Meta również znajdować się będzie w Parku Słupna, gdzie na zakończenie zaplanowane jest ognisko.

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

Dzień Dziecka połączony z Dniem Organizacji Pozarządowych w Parku Słupna
Google NewsSubskrybuj m-ce.pl z Google News

Komentarze (3)    dodaj »

  • Fan Mysłowickich dróg

    Dzieci będą się uczyły, jak łatać dziury na drogach Mysłowic

  • Marek

    Daremny dzień dziecka

  • Marek

    A gdzie były te wszystkie organizacje

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również