Wiadomości z Mysłowic

Inauguracja akcji "Bezpieczna droga do szkoły" w Mysłowicach

  • Dodano: 2021-09-02 06:30, aktualizacja: 2021-09-01 21:35

Wczoraj rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne wspierane akcją informacjo-edukacyjną pn. "Bezpieczna droga do szkoły”.

Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół i placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki. Stałym elementem działań są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły.

Do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego przygotowywali się nie tylko uczniowie, ale również policjanci. W ostatnich tygodniach wakacji policjanci ruchu drogowego sprawdzali oznakowanie dróg i stan urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w rejonie placówek szkolnych. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie uczniów powracających po wakacjach do nauki.

Zainaugurowana została akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Przez najbliższe tygodnie, policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Mundurowi przypominać będą kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i uświadamiać o nowych przepisach dotyczących pierwszeństwa pieszych. Stróże prawa zwrócą też uwagę, czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

Stałym elementem działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci będą zwracać uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych i przypominać o potrzebie noszenia elementów odblaskowych.

Wraz z początkiem roku szkolnego droga do/ze szkoły będzie stałym elementem w życiu dziecka, zatem, MY DOROŚLI, zadbajmy o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również