Wiadomości z Mysłowic

Informacja prezydenta miasta Mysłowice ws. mieszkalnictwa

 • Dodano: 2020-01-24 11:45

Szanowni Mieszkańcy, wielu z Was przychodzi do mnie z problemami mieszkaniowymi. Gros z Was chciałoby otrzymać swoje pierwsze M., inni zaś narzekają na fatalne warunki mieszkań, które zajmują. Są również tacy, którzy chcieliby zamienić swój lokal na większy bądź mniejszy. Rozumiem Wasze zniecierpliwienie a niejednokrotnie rozżalenie i każdemu z Was chciałbym pomóc.

Niestety nasz zasób mieszkaniowy jest zbyt mały żeby zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców, którzy oczekują na mieszkanie w coraz dłuższej kolejce. Stan techniczny naszych budynków, przez lata zaniedbań i niedoinwestowania, również pozostawia wiele do życzenia. Odpadające tynki, nieszczelne okna, stare piece, zdewastowane klatki schodowe, rozsypująca się instalacja wodno-kanalizacyjna, wszechobecna wilgoć, pleśń i grzyb, każdy kto mieszka w naszych zasobach zetknął się z tymi problemami.

Pomimo tak fatalnego stanu zasobu mieszkaniowego staramy się przekazywać Wam wyremontowane i pełni funkcjonalne mieszkania bez wad i usterek. Dużym nakładem środków i pracy pracowników MZGK mieszkania przygotowywane są w zupełnie nowym, wysokim standardzie. W najbliższym czasie MZGK zakończy remont 4 mieszkań: przy ul. Świerczyny 40/1 i 3 oraz przy ul. Robotniczej 19/32 i Robotniczej 17/4. Kolejne, wyremontowane przez MZGK mieszkania będą sukcesywnie przekazywane oczekującym w kolejce. Podjęliśmy ogromne wyzwanie przekazywania mieszkań „pod klucz”, mieszkań w których od razu można bezpiecznie i komfortowo zamieszkać. Cieszę się, że MZGK zaczęło wreszcie działać w taki sposób, że nie musimy już obciążać najemców wysokimi kosztami remontów i narażać ich na uciążliwości z nimi związane.

Mam jednak świadomość, że nawet jeżeli uda nam się wyremontować wszystkie pustostany, które nadają się do zamieszkania to i tak nie wystarczy mieszkań dla wszystkich potrzebujących. Dlatego kolejnym wyzwaniem, które chciałbym zrealizować jest budowa nowych domów wielorodzinnych. Wierzę w to, że uda mi się zrealizować ten plan dzięki, któremu będziemy mogli przekazywać Wam nowoczesne i komfortowe mieszkania w nowych budynkach.

Dariusz Wójtowicz

Prezydent Miasta Mysłowice

Google NewsSubskrybuj m-ce.pl z Google News

Komentarze (8)    dodaj »

 • Ben

  Czy za te mieszkania co na pokaz remontuje to trza było hotel Gosciniec kupic i wyremontować i tyle mieszkań by było abo ubikacji gdzie są ani załatwić się nie można to oni wola to co niepotrzebne to robią chcesz coś zalatwic z mzgk to idź na partyzantów a jak starzy dziadkowie jak tam dojdą zamiast iść do przodu to się nie wraca do tylu miej plecy to załatwisz wszystko a biedak kopa w cztery litery jak z urzędu tak i z mzgk

 • Ben

  Czemu nie remontuje cię mieszkań co powinno być remontowane a nie tak jak na Robotniczej rozwalić inanowo remontować ile taki remont kosztuje wydział infrastruktury się wzbogaci bo biedny nie dostanie

 • MS

  same fantastyczne dzielnice!!!!!!!!!czemu nie chcą dawać we wspólnotach mieszkaniowych,w normalnych dzielnicach?przecież nie wszystkie mieszkania są wykupione na własność," dla swoich mają"?

 • Łoś

  Proponuję podwyższyć podatki i opłaty za śmieci i wodę, a wtedy znajdzie się kasa na remonty miejskich budynków na wynajem za zero.

 • DD

  A może warto przekazywać również mieszkania do remontu dla chętnych których stać na remont?

 • Pik

  Nie po słowach poznasz człowieka ,a po czynach kego

 • Mieszkaniec

  Powinniście zająć się czyszczeniem patologii z Mysłowic a nie rozdawać im mieszkania to w większości same alkocholiki

 • Ralf

  Oddajcie ludziom mieszkania ktore sami wyremontuja. Wasze remonty trwaja dlugo dlatego taki czas oczekiwania niestety a kazdy potrafi sam wyremontowac.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również